Ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kiváncsi hogy egy vizsgára, mikor mondjuk párszáz oldalt kellene benyalni, azt hogy oldjátok meg? Egyszer át olvassátok, és megmarad, vagy hogy?


Köszi a válaszokat előre is. :)


2018. jan. 25. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyritkán tanulásra folyamodom, akkor én mindig próbálok valami kis rendszert belevinni. Teszem azt, hogyha több dolgot is kapok, akkor a nehezebbel kezdem, aztán a végén lazításnak vannak a kisebb, egyszeri elolvasásra is megragadó anyagok. Sokszor ezeket vizsga előtt nézem át :)


Én sosem erőltetem magamnak orrvérzésig: időben elkezdek tanulni, szépen beosztom az egészet: Teszem azt van 16 oldalam(mondtam egy számot), és ugyanennyi napom(ismét csak hasraütésszerűen), akkor napi 1 oldal, 10-15-20 perces részletekben. Reggel egy kicsi, délben egy kicsi(plusz az előző átismétlése), este egy kicsi(itt is az előzőek felelevenítése). Aztán így tovább, míg a végén már csak az egészet átismétlem.

2018. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Több száz oldalnál már két napot szoktam hagyni csak az ismétlésre. A többit egyenlően elosztom. Letörölhető táblára szoktam pl. felsorolásokat, képleteket írni, hogy "benne legyen a kezemben".
2018. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi vizsgámra - és úgy általában az összesre - úgy készültem, hogy felosztom az anyagot..szánok rá tanulós napot és ismétlő napot...legutóbb volt 40 tételem hagytam rá 12 napot - ja 580 oldal! - természetesen előtte már kidolgoztam magamnak füzetbe az összes tételt csak meg kell tanulni....10 nap/4 tétel, 2 nap ismétlés ismétlő 1 nap 20 tételt egybe felmondok magamnak, vizsga előtti nap a maradék 20-at és vizsganapján csapassuk :-)


A legjobban az ismétléseket szeretem amikor egybe elmondok 20-30..stb tételt...egyrészt összeáll a kép..másrészt vizsgán nincs olyan tanár aki kitud fárasztani a kis kérdéseivel...sőt a 2 órás vizsgáival sem :-) Nekem ez bevált :-)

2018. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Látom nem csak én tanulok úgy, hogy kidolgozom a tételeket, ha arról van szó, akkor 50 tétel kidolgozásának is neki állok. Pont úgy tanulok mint te. De én a kidolgozás részét szeretem legjobban.


Koszonom mindenkinek aki válaszolt, mindenkinek ment a zöld kéz. Jöhetnek meg praktikák, tanácsok! Szívesen és örömmel fogadom mindet. :)

2018. jan. 25. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Én általában úgy szoktam, hogy beosztom az egészet jó előre. Most pl szigorlatra van 100 tétel. Minden nap 6ot + a végén 3 nap ismétlés. Persze szokásomhoz híven ellustultam az egészet, tologattam is a vizsgát, holnap kéne menjek és kb az anyag 1/3-át tanultam meg, a többi csak halványan van meg. Így az utolsó utóvizsgaidőpontra készülök, napi 15 tételt kéne tanulnom (ma eddig 4et sikerült) és persze átkozom magamat. A legtöbben már végeztek, én meg persze megfogadtam(mint mindig), hogy legközelebb betartom a beosztást.
2018. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló. Nagyon sok sikert kívánok. Görbülni biztos fog.

Én pl ejjjel tudok legjobban tanulni, amíg a nap fenn van az égen, csak tekingetek ki sz ablakon :D

Nekem is szar a helyzet, sok tételem van, és nagyon időigényesen tudod csak tanulni, ugye mint említettem, és az egyik hozzászóló is mondta hogy kidolgozza a tételeket, én is ezt csinálom, és mikor 50 van, vagy 100 akkor annyira nem buli így tanulni!

És nekem meg gyerekem is van, család munka meg minden.

Próbálok más taktikát kiötlelni akivel gyorsan hatékonyan tanulok.

2018. jan. 25. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is mindig kijegyzetelem a könyveket. Nem azt mondom, hogy az összeset, mert nem, de a lényeges targyakhoz tartozó kötelezőket mindenképp.

Nekem ez vált be a legjobban. :)

Jó látni, hogy vannak meg, akik igy tanulnak :)

2018. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg jó látni! Nekem is egy öröm volt hallani hogy nem vagyok egyedül. :)
2018. jan. 25. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!