Hogyan vegyem ra magam a tanulasra?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok matek, fizika, kemia lesz harmas tobbi negyes par otos de tudom hogy tobbre is kepes lennek de (tanulas nelkul vagyok ilyen) hogy vegyem ra magam hogy tanuljak szuleim is jobbat varnak tolem picit en is tobbet de annyira nem izgat egyszeruen a suliban mindig figyelek ott nincs ram panasz de itthon ha leulok tanulni nem tudok 5percnel tobbet figyelni egyszeruen max a hazikat megirom es ennyi pedig idom is lenne ra arra gyanakodom hogy tanulas utan ugye PSezek es hogy oda akarok mar nagyon menni ezert ez elvonja a figyelmem de max 1 orat nagyon ritka esetben 1,5 orat jatszok es nem rogton suli utan kapcsolom be sot van amikor 2kor vegzek es csak 6utan jatszok szoval ez se lehet nagyon a hattereben szerintem akkor mi?

#tanulás #tanulasi nehezseg
2018. jan. 25. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha neked tényleg elég a napi 1-1,5 óra PS, akkor lehet, hogy megcserélhetnéd a kettőt. Hazaérsz, megkajálsz, pihensz (PS) aztán nekiállsz házit írni, és átvenni az anyagot. Igazából sajnos akaraterő kérdése. Talán még az segíthet, ha kigondolod, mit kéne konkrétan aznap megtanulnod, felírnád, és addig nem állnál fel, amíg a kitűzött anyagon végig nem értél.
2018. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

[link]

Szerintem a pomodoro módszer hasznos lehet. Pl. 25 percig tanulsz, és csak arra figyelsz, majd 5 perc szünet. De lehet 45 és 20 perc is akár.

2018. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!