Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
érettségi és nyelvvizsga előtt állok, de amint elkezdek tanulni 10 perc után elmegy az ihlet, és abbahagyom.
2011. ápr. 4. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra,hogy ha nem tanulsz nem lesz nyelvvizsgád, rosszul fog sikerülni az érettségid, nem fognak fölvenni egyetemre/ főiskolára, munkanélküli leszel... szerintem elég jó motiváció:)

de egyébként biztos van olyan ami érdekel, ha abba már kicsit beleásod magad,akkor utána könnyebben fog menni. Például ha érdekel a lakhelyed történelme...utánanézel, aztán egy idő után megy minden mint a karikacsapás.

Próbáld meg valahogy rávenni magad... nekem is volt ilyen sokszor, mindig mást csináltam tanulás helyett.. de egyszer azt mondtam hogy elég, és leültem tanulni. Kezdésnek mondjuk ne a gép előtt ülj, kapcsolj ki mindent, és csak a tanulásra koncentrálj. Ha úgy könnyebben megy, jegyzetelj közben, és akkor még jobban is rögzül:) SOk sikert:)

2011. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kellett tanulnom (szigorlat, államvizsga), elmentem az orvosi könyvtárba, akol semmi mást nem tudtam csinálni. Te is menj el egy olyan helyre, ahol csak tanulni tudsz (pl. park, könyvtár), és határozd meg, hogy meddig maradsz ott.
2011. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!