Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra? Mit, hogyan kellene tennem? Itthon ülök és nincs más dolgom.

Figyelt kérdés

Nem vettek fel orvosira és itthon ülök egész nap, semmi más dolgom nincsen, májusban fogok írni emelt biológiából érettségit, aminek muszály 85% felett lennie!

Általában 10 kor felkelek, 24-ig fent vagyok, de van, hogy 3-4 napon keresztül le se ülök tanulni, aztan az 5. napon odaülök talán 2 hasznos órára, ami semmire sem elég..

Minden vágyam az orvosi, de egyszerűen sehogy nem bírom rávenni magam a tanulásra.

Inkább tv-zek, netezek, stb..

Ilyen hozzáállással hiába vennének fel, meghalnék az első 2 félévben...

Mit tegyen, hogy elérjem a célomat?

Valami hasznos válasz? Mivel vegyem rá magam?


2014. nov. 27. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Írj egy tervet és tartsd be.

Pl. mindennap délelőtt 2 óra tanulás, utána 2 óra pihi, utána megint 2 óra tanulás, aztán már csak szabad program.

Ez nem sok idő, délelőtt még friss vagy. Közben is van 2 óra, amikor felfrissülhetsz és mással foglalkozhatsz.

Délutánra pedig már kész is vagy, azt csinálsz, amit akarsz :)

2014. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem orvosit végeztem, de szinte végig ötösökkel végeztem el egy fősulit, azóta pedig itthon ülök és szintén ha kétnaponta pár órát dolgozok valamit az már jónak számít. Nem tudom, hogy eddig milyen volt a hozzáállásod, de szerintem az egyetemen nagy eséllyel össze fogod kapni magad, csak addig juss el. Engem ez az otthon ülés, saját időm beosztása készít ki. Képtelen vagyok rá. A fősulin ott volt, hogy holnap zh vagy egy hét múlva vizsgaidőszak, muszáj volt tanulni. Órákra bejártam, ott is ragadt rám tudás, azt nem szabad kihagyni az ilyen típusú embernek, akkor sem ha nagy létszámú előadás és nem kötelező bejárni. Az otthon ülés, kicsit céltalanság, eltunyítja az embert, feleslegesnek érzi magát, hogy nem tudta elérni amit akart stb. Depresszióhoz hasonló állapot, mikor nem akar semmit csinálni az ember, csak feküdni kb. Legalábbis nálam ez van. De ha van valami határidő, akkor összekapom magam.
2014. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, nagyon hasznosak!

Rögtön neki is ülök és írok egy tervet!

Remélem be tudom tartani és haladni úgy, ahogyan kell!

2014. nov. 27. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Gimiben én is borzalmasan lusta voltam, aztán egyetemen (orvosi) csak összekapta magam. Ott már jobban éreztem, hogy van tétje. Na persze szeretem most is tologatni a dolgokat, de mikor nagyon muszáj, akkor azért le tudok ülni.


Amik szerintem ilyen esetben beválhatnak:

1. Amit már előttem is írtak, készíts egy ütemtervet. Figyelj arra, hogy ne legyen teljesíthetetlen, azaz ne napi 8 óra tanulást tűzz ki magadnak, mert az úgy sem fog menni:D Legyen napi pár óra, lehetőleg olyan időpontban, amikor legjobban megy a tanulás (nekem ez pl. a délelőtt, de valakinek éppen az este, vagy a kora délután).

2. Én spec. nagyon szeretek jegyzeteket készíteni, tételeket kidolgozni. Majdnem olyasmi nekem, mint a barkácsolás vagy a kézimunkázás:D Elbíbelődök vele, és több szempontból is hasznos. Egyrészt amíg kiírogatom, legalább egyszer átnézem a dolgot, másrészt úgy érzem, mintha tanulnék, így nincs bűntudatom, harmadrészt pedig később, mikor már csak pár nap van átnézni a dolgokat, jóval egyszerűbb, mint az egész könyvet végignyálazni.

3. Ha vizuális típus vagy (márpedig szerintem a legtöbb ember az:D), akkor rajzolhatsz ábrákat is. Azzal is el lehet szórakozni, és sokkal jobban meg is marad, mintha csak szövegből tanulnál.

4. Keress videókat az adott tananyaghoz youtubeon, rengeteg jópofa dolog van fent. Látványos, könnyebben megjegyezhető, és nem is olyan érzés, mintha kifejezetten tanulnál.

5. Csinálj feladatsorokat. Szerintem úgy szórakoztatóbb a dolog, és emelt érettségire meglehetősen hasznos is.

5. Esetleg keress társakat a tanuláshoz. Beszéljétek meg, hogy adott időpontra melyik témát veszitek át, üljetek be valahogy egy kávéra/teára, közben pedig beszéljétek át a dolgokat, kérdezzétek ki egymást.


Hirtelen ennyi jutott eszembe:)

2014. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!