Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a magyar emelt írásbeli?

Milyen a magyar emelt írásbeli?

Figyelt kérdés

Nagyon durva? Pl milyen feladatok vannak? A szövegértés mennyire brutális? Hogyan lehetne rá tanár nélkül felkészülni?

A szóbelire elég időd volt felkészülni? Mármint közzéteszik október végén a magyar emelt tételsort, de kb májusban vagy mikor van a szóbeli. Van idő kidolgozni a tételeket, és meg is tanulni? Úgy, hogy közben főállásban dolgozom.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. jan. 26. 11:05
 1/6 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes neked magadnak megnézni/kitölteni a korábbi feladatsorokat, oktatás.hu -n fent vannak a korábbi évek feladatsorai!:)

Egyébként igazi szövegértés nincs is emelten, helyette egy szöveg ért. és műveltségi feladatsor van, ahol leginkább a szöveggel kapcsolatos kérdéseket tesznek fel, de a válasz nincs a szövegben, azt neked kell tudni.

A szóbeli szerintem fel tudja húzni az írásbeli jegyét, mert ott csak meg kell tanulni a 40 tételt, amíg írásbelin bármi előfordulhat a világirodalomból, az sokkkal szélesebbkörű tudást igényel!

Szerintem nem lehetetlen, csinálgasd a feladatsorokat 2011-től, nézd meg mik változtak a mostani, 2017-es érettségiben, és csinálj tankönyvek és a net segítségével egy óriás összefoglalást ókórtól a kortársig! Sok sikert!:)

2018. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem kötelezően kérik a magyar emeltet, inkább történelemmel próbálkozz. Sokkal jobb pontszámot lehet elérni.
2018. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is főállásban dolgozom, de szeretnék egy emelt érettségit tenni vagy magyarból vagy töriből, még nem gondoltam végig teljesen. Magyarból ugye ott van a nyelvtan is, amit nem annyira szeretek, de a töriben meg van néhány száraz rész.. :/

És fogalmam sincs hogy álljak neki a tanulásnak :D

2018. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Idén már nem futnék neki az érettséginek, mert iszonyat sokat utazgatok munkába, és tudom, hogy nem lenne időm és energiám kidolgozni a szóbelire a tételeket időre, meg most egy gyors kiművelést lehetetlennek tartok. Szóval én jövő májusban vágnék bele. Arra gondoltam, alapozásnak vennék egy könyvet, amiben a fontos irodalmi fogalmak és műfajok vannak, talán valahol itt lenne érdemes elkezdeni.


Egyébként én is gondoltam rá, hogy vajon töriből egyszerűbb lenne-e, de az meg tömény politika és rengeteg évszám. Hogy melyik lehet könnyebb, csak egy olyan ember tudná megmondani, aki mindkettőt megcsinálta, magyart is, törit is emelt szinten... De bele fogok nézni egy töri emelt írásbelibe is... (Amúgy a töri szóbeli tételeket is közzéteszik időben? Ezek a tételek amúgy mennyire találhatóak meg kidolgozva a neten? Vagy mindenképp először ki kell dolgozni? Csak mert az is hónapokat vehet el az ember életéből, és akkor még el se kezdett tanulni...) Egy irodalom emelt írásbelit már megnéztem amúgy, nem tűnt vészesnek, bár a válaszokról fogalmam se volt. De kb. 3 feladatból állt - az létezik? Vagy rosszat néztem volna...? Igaz, kifejtősek, de na, akkor is durvábbra számítottam.

Amúgy a választott szakra nem lényeg a magyar, de humán tárgy kellene... Angol emeltem már van, szóval azt már kijátszottam, viszont nem túl sok a pontom, szóval kellene egy másik emelt is.


Utolsó: Sok sikert! :) Azt hiszem, ha én nem utaznék napi 4 órákat, hanem tegyük fel, nagyon max csak kettőt, én írnék magamnak egy órarendet, hogy mit mikor fogok csinálni, mikor mivel fogok foglalkozni, mennyi időt szánok rá. De így nem tudom, mit csináljak... Olyan fáradt vagyok állandóan. Persze csak rá kell vennem magam, tudom. Minden kezdet nehéz...

2018. jan. 26. 18:43
 5/6 anonim válasza:

3-as vagyok:

Köszönöm, hogy sok sikert kívántál, de én is csak jövőre szeretném letenni az érettségit, mert most májusra várom az első babánkat :) (de azért neked is sok sikert jövőre)


Viszont szeretnék időben felkészülni rá, előkészülni ha úgy tetszik, valamint kellene egy frissítés számomra. Szerettem tanulni, imádok olvasni, de valljuk be, ha álmomból felkeltenek nem biztos, hogy egyből el tudom hadarni a Rákóczi-szabadságharc minden mozzanatát, vagy Petőfi Sándor verses epikáját :D Egyszerűen a mindennapokban nem ezeket használjuk, így eléggé fel kellene elevenítenem.

Én azon gondolkodom, hogy beszerzem a korábbi tankönyveket, átmazsolázgatom őket, és veszek néhány könyvet, ami felkészít az érettségire.


A történelemnél úgymond "csak" magolni kell, viszont az irodalom egy kicsit más, mert ott Te elmondod a saját véleményed, leírod, hogy szerinted "mire gondolhatott a költő", aztán kérdés, hogy a vizsgáztatónak ez tetszik-e... Én ettől félek egy kicsit, hogy lehet nekem más az elgondolásom, mint Neki, így nem leszünk egy hullámhosszon, ami a jegyemen is megfog látszani. Így lehet, hogy marad a töri, de nagyon szeretem az irodalmat, szóval tényleg nehéz lesz döntenem :D

2018. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha szereted az irodalmat, ne félj a vizsgáztató véleményétől. Csak van annyi esze, hogy tudja, más máshogy gondolkodik, mint ő. Szóval ha szereted, ugorj neki és higgy magadban. :) Azt mondjuk nem tudom, érdemes-e megvenni a tankönyveket. Mi sose tanultunk a tankönyvekből, nem is tudom, volt-e olyanom egyáltalán. Volt az a másik, amiben a versek és a novellák voltak, de azokból sose tanultunk, max ha verset kellett magolni.
2018. jan. 28. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!