Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogy tanultok emelt töri...

Ti hogy tanultok emelt töri érettségire? Szerintetek jó így? Segítség.

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve. Most kezdtem el végig nézni, olvasni a gimis 4 könyvet! Az elsővel lassan végzek. És ugye mivel meg vannak a szóbeli tételek, neki állom őket kidolgozni. Meg járok külön tanárnőt heti 1x-er.

Annyit érdemes tudni hogy én 2 év alatt érettségizem, így nyilván mindent nem vettünk át a 2 év alatt.

Segítsetek legyszi adjatok tanácsot, főleg aki hasonló cipőben jár.

Koszonom előre is.


2018. jan. 28. 08:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírásért. Telefon ki javít.. :(

Külön tanárnőhöz járok, aki emelt szinten is vizsgáztat.

2018. jan. 28. 09:00
 2/7 anonim ***** válasza:

A vizsgakövetelményeket nézd meg. Először a középszintet ismételd át, majd ehhez vedd hozzá minden témakörnél a plusz részt, ami az emelthez kell.


Tessék, ha még nem használod:


[link]

2018. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! Koszonom a válaszod. Az a baj minél többet tanulok, így érzem semmit sem tudok :( és már az idő is kevés. Olyan hülye vagyok, tavaly júniusban döntöttem az emelt mellett, nyugodtan neki állhattam volna a könyveket átolvasni, de nem, én most álltam neki. :(
2018. jan. 28. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, bőven ráérsz most elkezdeni intenzíven tanulni. Osztálytársaim is, akik emeltre mennek, csak most kezdték el. Én csak középre megyek, a tételeket már én is elkezdtem, már majdnem megvagyok vele (magyarból fele ennyire sem állok jól, mert még nem tudom mindet), ismételni meg hébe-hóba szoktam, persze, ahogy telik az idő egyre többet kell. Emeltre is bőven elég lesz ennyi idő, ha a követelmények alapján haladsz, sok, de megtanulható. Ha van érettségi felkészítő könyved (nekem van pár, ha átismételek majd egy anyagrészt, utána megcsinálok feladatokat, esszéket írok), akkor te is gyakorolj. Ha pedig átismételtél mindent (ez simán teljesíthető március végéig, április elejéig még emelt szinten is), akkor pedig lehet csinálni az eddigi érettségi feladatsorokat. Azért érdemes előbb átismételni és begyakorolni külön az anyagrészeket feladatokkal, mert így sokkal könnyebb lesz teljes feladatsorokat megcsinálni, hiszen meglesz hozzá az elegendő háttértudás. Hajrá, menni fog. :)
2018. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, nagyon szépen koszonom a biztatást! :)

Sok sikert kívánok neked az érettségihez! 😘

2018. jan. 28. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi, írhatsz nyugodtan, ha még van valami kérdésed, ezzel nekem is segítesz. :)
2018. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én pedig végkép szeretnélek megnyugtatni ! Én 4-5 hete kezdtem el tanulni a Történelmet teljesen szinte a 0-ról elindulva. Ami igaz és nem vitatható hogy betegesen csinálom, Hetente 20 órát minimum tanulásra töltők, ebből 6-8 órát Magántanárral. Ha csak a felvételihez kell neked a jegy, és ha nem Történész, vagy Tanár akarsz lenni akkor a könyveket elég ha érettségi előtt 3-4 nappal átfutva elolvasod őket. Inkább a 30 szóbeli tematikát tanuld az emelt érettségire "( én is emeltre készülök )" mert aki tudja a 30 szóbeli tematikát Kronológia sorrendbe " ez nagyon fontos " !! Akkor az szövegértés, és kellő forráselemzés segítségével meg tudja írni legalább 60-70 pontosra minimum, szerencse nélkül az írásbeli részt és a szóbeli résznél pedig ha szorgalmasan tanulsz elérheted az 50 pontot is.


Ajánlanám hogy aki még az idén szeretne emelt érettségit tenni, és későn kezdet el tanulni, írjon privát üzenetet, sokat segíthetünk egymásnak, és nagyon szívesen elküldöm a nagyon jól kidolgozott tételeket is Kronológiai sórendben.

Illetve van egy fajta Történelmi Atlasz ami Kronológiai , ha megtanulod használni az érettségi 150 pontjából 30-40 pontot simán eltudsz érni egy alap Atlasz ismerettel.

2018. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!