Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ilyen rosszak a jegyeim?

Tényleg ilyen rosszak a jegyeim?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a reál tantárgyak nagyon nem mennek.. A kémiát, fizikát és a föcit szerintem ki tudom még javítani négyesre de a matekot lehetetlen, abból 3. osztály óta hármas vagyok sose ment, hiába jártam magántanárhoz. Most 7. osztályba járok és a félévi jegyeim valószínűleg ilyenek lesznek:

Biológia: 4

Irodalom: 4

nyelvtan: 4

rajz: dicséretes 5-ös

informatika: dicséretes 5-ös

Angol: 5

történelem: 4

Technika: 4

Tesi: 4

Ének: 4

Fizika: 3

Kémia: 3

Föci:2

Matek: 2

A szüleim azt akarják hogy gimnáziumba menjek, de ilyen jegyekkel nem hiszem hogy felvesznek bárhová is..


2018. jan. 28. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább a felvételi lesz a meghatározó. Mint bizonyára tudod, ott a magyar és a matematika tudásodról kell számot adni. Ha a ketteseket kijavítod év végére, nem lesz olyan rossz a bizid. Csinálj meg az előző évek felvételi feladataiból annyit, amennyit csak tudsz, és akkor valószínűleg be fogsz jutni gimibe.
2018. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes, de tényleg a felvételi inkább a döntő. Másik magántanárral is próbálkozhatsz, hátha van aki el tudja mondani az anyagot úgy, hogy meg is értsd.

Vannak gimik ahova könnyű bekerülni, néhány helyre még egyszerűbb is mint egy népszerűbb szakközépbe (vagy szakgimi asszem most a nevük, arra gondolok ahol érettségit is kapsz). Úgyhogy ne mondj le a gimiről, ennél rosszabb jegyekkel is kerültek már be.

2018. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a ketteseken-hármasokon tudsz egy-egy jegyet javítni, akkor nem lesz ez olyan rossz:)
2018. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz gimibe ezekkel a jegyekkel is . Van olyan gimi ahol van pl.rajz szak amint látom abban nagyon ügyes vagy.De választhatsz nyelv tagozatot is :)
2018. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!