Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOSZK-os képzés vélemények?

FOSZK-os képzés vélemények?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem a 2 éves FOKSZ képzést és utána megyek át alapképzésre, az megéri? Nincs semmi hátul ütője?

Lehet hogy nem vesznek át onnan?



2018. jan. 28. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem éri meg, mert elbuksz 4 félév állami támogatást. Max akkor éri meg, ha anélkül nincs elég pontod az alapszakhoz.
2018. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de be is tudhatják akár számítani a foszkos krediteidet, ha 75százalékban egyezik. Amúgy nem tudom, én nem ismerem ezt a foszkos dolgot. És ha már van a foszkról papírod, utána már minek mennél alapképzésre?
2018. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha nem vesznek fel állami támogatott szakra, akkor jobban kijövök ezzel a képzéssel, mint az önköltségessel?
2018. jan. 28. 20:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért, hogy legyen diplomám is róla.
2018. jan. 28. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem lesz diploma. Ez egy felsőfokú OKJ szerűség, ami állami félévekbe kerül. Csak kapsz még pontot pluszba, ha van ilyened, meg ahogy írták, bizonyos tárgyak teljesíthetők már ebben a képzésben is.
2018. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 28. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Bár már lejárt a jelentkezési határidő azért leírom a saját tapasztalataimat, ugyanis én elvégeztem a PSZ FOSZK-ot ahonnan alapképzésre mentem tovább és szereztem meg a diplomát.


Egy hátulütője van talán, hogy 3 és fél év helyett 4 évbe telik elvégezni. Na de ki az aki legalább egy tárggyal nem csúszik alapszakon?


Olyan nincs, hogy nem vesznek át. Azonos képzésben 90 kredit beszámítható továbbá felvételikor (mert alapképzésre majd ugyanúgy jelentkezni kell) plusz pontokat jelent a FOSZK-os oklevél.

Ezen felül nem egyenlő egy OKJ-val, annál magasabb színvonal, pont azért mert egyetemen, egyetemi oktatók az alapképzésnek megfelelő tematika szerint oktatják a tárgyakat, pont azért, hogy utána beszámítható legyen a kredit. Azért nem ad csupán diplomát, mert kevesebb tárggyal, kredittel végezhető el. Kicsit olyan, mintha az alapképzés felénél adnának egy papírt, amivel elismerik, hogy már tudsz valamit.


További előnye, hogyha esetleg nincs pénzed önköltségesre, illetve kevés a pontod, megéri először FOSZK-ra menni, mivel oda államisra könnyebb bejutni alacsonyabb pontokkal is, majd az alapképzésre a beszámítások miatt nem kell 6+1 féléveket kifizetned, elég 3-4 félévet állnod.


Én is így végeztem el a PSZ-t, a gyakorlati félév alatt sikerült olyan munkahelyet találnom, ahol állták az alapképzés költségeit, így gyakorlatilag nekem 0 forintomba került és már 2 év szakmai tapasztalattal a hátam mögött kaptam kézhez a diplomát. Munkaerőpiacon ezerszer többet érek így, mint 3 és fél év tanulás után egy frissdiplomás.

2018. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!