Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a Debreceni Egyetem...

Vélemények a Debreceni Egyetemen a villamosmérnök képzésről?

Figyelt kérdés

Bármilyen infó jöhet. Pl: mennyire nehéz? milyen az oktatás szinvonala? milyen lesz majd az elhelyezkedés? valamint ami még nagyon érdekelne, hogy a cégek hogyan állnak hozzá a frissen végzett mérnökökhöz?(ha ez nem lenne világos, ugy értem hogy rögtön elvárják, hogy sokmindent tudj vagy segítenek és tanítgatnak?)

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. okt. 16. 23:05
 1/2 Vodafonelive ***** válasza:

Itt még a kérdezőnek is tudsz írni, mert oda jár.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2017. okt. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdések második felét nehéz megválaszolni, mert például egy HR-esnek a végzettség az egy kipipálandó kis négyzet, oszt mehet tovább a sillabuszban, a reménybeli főnök esetleg oda járt, akkor rögtön szimpatikus leszel neki (nem jelenti azt, hogy ha nem oda járt, akkor antipatikus leszel), ésígytovább végtelen variációkban.

A nagyobb cégeknél van lehetőség betanulni, azok azért ezt a folyamatot intézményesítették is. Kis cégeknél van az, hogy azt a terhet nem tudják elviselni, hogy fél-két és fél évig csak viszed a fizetést, de hasznot nem hozol. Meg ott legtöbbször utánpótlási terv sincs, így akkor keresnek valakit, amikor az előd kihalt, elment, stb, tehát nincs is kitől betanulni.

Az is kérdés, milyen műfajban nyomulsz, mert vannak olyan szakterületek, munkakörök, amelyekhez való tudás nagyobb részét tanulja az ember, és vannak olyanok, aminek nagyobb részét azon a helyen kell felszedni.


Múltkorjában volt egy kérdés, ha jól emlékszem, villamos gépes szakterületes kérdezte, hogy energiaszolgáltatásban sok hátránnyal indul-e, mire volt, aki megnyugtatta, hogy ó, semmi gond, nyugodtan ülj a babérokon, én meg összeszedtem vagy egy tucat tankönyv/jegyzet/tárgy címet, amelyek oda feltétlenül kellenek - ez egy következő aspektus.

2017. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!