Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika alapképzéssel...

Anglisztika alapképzéssel lehet még angol tanárrá szakosodni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsán fogalmaztam a kérdést. Arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki anglisztikán alapszakot végez, akkor utána tud-e olyan mesterképzést választani amivel dolgozhat tanárként. A legtöbb egyetem honlapján ugyanis angoltanár mesterképzés esetében a feltételek között az van feltüntetve, hogy anglisztikai alapképzés. De már abban sem vagyok biztos, hogy ez az angoltanári szak létezik-e még, mert a felvi.hu oldalán nincs fenn, és ugye néhány éve megszűnt az osztatlan tanári képzés. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ez a lehetőség él-e még vagy az egyetemek honlapján elavult információk vannak, illetve ha ez ilyen formában nem lehetséges akkor milyen más módszer van arra, hogy anglisztikán szerzett alapszakos diplomával angolt taníthasson az ember (már ha van iyen lehetőség).

2018. jan. 30. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Már csak osztatlan tanári van.
2018. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hülyeséget írtam. Az osztott szűnt meg, de arra gondoltam, hogy csak kétszakos tanári létezik. Az angoltanári mesterképzés meg csak eget foglalna magába.
2018. jan. 30. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Anglisztika mester után lehet még 2 év képzés után.


Tehát Alapképzés (3 év) + Mesterképzés (2 év) + "Rövid ciklusú" tanárképzés (2 év)


Legalábbis az ELTE-n így van.


Én azért elgondolkodnék az osztatlanon. Ha más szak nem annyira feszik, akkor vmi média vagy etika az angol mellé és máris könnyebb.

2018. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért gondolkodtam anglisztikában mert nyelvtanár szeretnék lenni. A legtöbb helyen viszont nem lehet tanári szakon mondjuk angol-spanyol vagy hasonló szakot felvenni, ami nekem ideális lenne. Maximum angol-német, de a német elég távol áll tőlem.
2018. jan. 30. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akárki akármit mond, az volt a normális, amikor mindegyik szakra külön kellett jelentkezni, és akár egyszakos tanárként is végezhetett valaki, nem kellett megerőszakolnia magát, hogy az angol mellé válasszon még valamit csak azért, hogy tanár lehessen. Főleg angolszakosként... Angoltanárból annyi kell, hogy csak na, miért ne lehetne az ember egyszakos?


Kérdező, sok sikert, remélem, sikerül valahogy. :)

2018. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, anglisztika alap, anglisztika mester majd rövidcuklusú tanárképzés, de az egyik válaszolóval ellentétben én úgy tudom, hogy a rövidciklusú tanári képzés már csak 1 év ( 2 félév) nem pedig 2 év. Nekem ezt konkrétan egy anglisztika tanszéken dolgozó ügyintéző mondta.
2018. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, god knows
2018. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!