Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri magántanulónak lenni...

Megéri magántanulónak lenni 8. osztályban? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most nyolcadidos vagyok, és már a 2.félév van. Mostanában (már 2-3 hete ez megy) nagyon nem szeretem az osztályom, mindenki kiközösített és én olyan vagyok, hogy nem igazán bírom ezt a gyors változást. És kíváncsi vagyok, hogy megéri-e 1 félévre magántanulónak lenni. Hogyha magántanuló lennék, a mostani iskolámhoz már sehogy nem "kapcsolódnék"? Szóval teljesen új tankönyvek kellenének nekem stb..? És hol vizsgáznék év végén? Vagy inkább a suliváltás érné meg jobban?
2018. jan. 30. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyira nem lehet rossz a helyzet, hogy megérje az iskolaváltás. Eleve elég kicsi a valószínűsége annak, hogy átvennének téged egy teljesen másik iskolába az utolsó félévre, és ott sem éreznéd jobban magad, hiszen teljesen más tanároknak, elvárásoknak kellene megfelelned, miközben egy 8 éve összeszokott osztályba kellene beilleszkedned összesen néhány hónapra... Szerintem ezt felejtsd el.


A magántanulóságot az emberek nem azért szokták választani, mert "megéri", hanem azért, mert muszáj nekik. Élsportolók, súlyos betegek, szorongásos problémákkal küzdők stb., akik nem tudnak elegendő időt bent tölteni az iskolában. De magántanulóként ugyanúgy ehhez az iskolához és osztályhoz tartozol, a tankönyveid nem változnak, az elvárások sem változnak, konkrétan a saját tanáraidnál vizsgázol majd. A magántanulói státusz lényege, hogy nem jársz be az órákra, de ugyanazt kérik rajtad számon a végén, mint az osztálytársaidon, csak ők több dolgozatot írnak, te meg kb. egy osztályozó vizsgára mész csak be.

2018. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első írta, minden ugyan az lenne, csak nem kellene bajárnod. Viszont év végén osztélyozó vizsgát kéne tenned minden tárgyból, ami tuti nehezebb, mint dogákat írni év közben. Biztos lenne amiből magántanár kéne, pl. matek, mert azt hogyan tanulod meg egyedül? Szeirntem felesleges 1 évre sulit váltani, ha utána úgyis mész gimibe. Egy évig kibírod simán fél lábbal is, akkor is ha szar. :)
2018. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!