Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz hogy egy könyvkiadónál...

Ahhoz hogy egy könyvkiadónál dolgozhassak majd, milyen szakra a legérdemesebb jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Könyvszerkesztő vagy fordító szeretnék lenni.

Most fogok érettségizni, angolból érettségizek emelt szinten, magyarból is szerettem volna, viszont nem érzem úgy, hogy most tudnám vállalni ezért úgy döntöttem, hogy kihagyok egy évet amíg felkészülök az emelt magyarra amit következő évben elvégzek, és akkor jelentkezem magyar szakra. Most viszont hogy mindenki jelentkezik egyetemekre, azon gondolkozom, hogy magyar szakon kívül más irányba is mehetnék bölcsészeten belül (mivel az emelt magyarom nem lesz meg). Anglisztikán és szabad bölcsészeten gondolkozom, viszont nem tudom, ezzel el tudnék-e ott helyezkedni majd, ahol szeretnék. Ezenkívül azt sem tudom, mennyi irodalomtanulás van ezeken a szakokon, mert irodalmat persze nagyon szeretnék tanulni, az irodalom az amit igazán szeretek és úgy érzem ez az ami igazán szükséges hogy ez lehessek ami szeretnék. Kaphatnék egy kis segítséget ebben a döntésben?



2018. jan. 31. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Még jó, hogy kiraktad ide a kérdésed és felnyithatom a szemed.


A magyar szakokon nincs magas ponthatár. Egyáltalán nem éri meg ezért kihagyni 1 egész évet, csak azért, hogy egy bitang erős emelt érettségit írj. Mivel 99%, hogy anélkül is felvesznek(mármint egy gyengébb de azért mégis csak emelt érettségivel!!)

A hiányosságaid meg tudod pótolni idő közben az egyetem alatt!!


Fordítói munkához igazából rengeteg tapasztalat kell.

Minél többet olvass, fordíts, vállalj hasonló hobbi feladatokat.

Ezt kezdheted hobbiként is. Pl.: Általad szeretett műveket folyamatosan fordítol, olvasol róluk, stb.


A szakról meg a kari honlapon lehet tájékozódni.

Órarend, tanterv, órák leírása, felbontása, hogy miről szól. Minden fent van.


Tanács: Ne legyél buta és ne hagyj ki egy évet feleslegesen.

2018. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Eléggé felek kockáztatni, így hogy nem sok idő van az erettsegiig, de megfontolom hogy mégiscsak megcsinaljam az emeltet ezek alapján.
2018. jan. 31. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Felvi pontkalkulátor...

Megmerem kockáztatni, hogy még egy 50%-os emelttel is felvesznek bőven..

2018. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha bőven elérem a felvételi ponthatárt, nem számít ha (a legnegatívabban gondolkozva) 2-3-as az eredményem emelt magyarból? (Így kalkulálva 344 elméleti pontom van, és magyar szakra 325 a ponthatár)
2018. jan. 31. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.

Senkit sem érdekelnek az érettségi eredményeid, csak addig fontosak ameddig jelentkezel az egyetemre.

Utána sehova sem kellenek már.

Állásinterjúra is elég bevinni a diplomát.


Az egyetemen sem fog senkit sem érdekelni, hogy hanyas voltál magyarból. :)


Minden tiszta lappal indul.


Ezért is felesleges 1 évet kivenni, mert 1 év alatt megcsinálod az első évet.

Közben meg ha zavar a jelenlegi magyar tudásod, akkor pótolhatod az az egyetemi évek alatt is.

De ott is tanulni fogod, szóval nem lesz probléma.


Egy évet akkor hagyunk ki ha amúgy nem jutnánk be az egyetemre.

Ez a te esetedben nem áll fent!

Ezért sem éri meg elpazarolni ezt az időt!

2018. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi a segítséget 🙂
2018. febr. 1. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit!

Minél hamarabb add be a jelentkezésed az egyetemre! :)

2018. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerek valakit, aki úgy dolgozik most könyvkiadónál (ha jól tudom, szerkesztőként), hogy sose járt magyar szakra, nem is tervezi, hanem egyszerűen csak megszállta az ihlet, írt egy könyvet (szerelmesféle, nem komoly), amit kiadatott (ami a családjának belekerült némi pénzébe), közben ismeretségeket szerzett a kiadónál, és írt egy másik könyvet is (krimi, nem nagy ügy) és így valahogy pár év múlva felajánlottak neki egy állást. Így is lehet...


De szerintem te csinálod jól, hogy előbb irodalmat akarsz tanulni! Hallgass az előző hozzászólóra, és csinálj már most emelt szintet! A kutyát nem fogja érdekelni, hogy 2-es vagy 3-as lesz-e a jegyed, csak az számít, hogy meglegyen a szükséges pontszámod. Sok sikert! :)

2018. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!