Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akarnak lebeszélni az...

Miért akarnak lebeszélni az egyetemről?

Figyelt kérdés

Nyelvszakok (szalvisztika; keleti nyelvek és kultúrák-arab, török, kínai; anlgisztika-bár ez inkább csak minornak)érdekelnének, egyelőre még gondolkozom, hogy mégis melyik az, amelyik leginkább tetszik, de még úgyis lehet majd sorrendet módosítani, úgyhogy még van időm. Még nemzetközi gazdálkodáson gondolozok, viszont ez már kevésbé érdekelne és nincsen 460 pontom, megmondom őszintén, hogy már nincs is kedvem szórakozni vele (így is van már nyelvvizsgám, emeltem), úgyhogy max. az önköltséges jöhetne szóba, de azt még nem tudom, hogy bevállaljam-e vagy sem, mert már így is sok plusz költséget jelentene (pl. utazás, lakhatás stb.).


Rengeteg embertől megkapom, hogy "minek, tök felesleges ezért egyetemre menni", "ezek csak ilyen sz@r semmitérő büfészakok", "kitörölheted vele a segged", "a nyelvek jól jönnek, de azért nem kell egyetemre menni" stb... Én értem, hogy az egyetem nem nyelvviskola és valóban van nagyon sok olyan tárgy, ami felesleges lehet és nem használható a gyakorlatban, de én mégis úgy érzem, hogy érdemes elvégezni és sokat tesz hozzá az emberhez. Nem értem, hogy miért lenne jobb választás itthon maradni egy szál érettségivel és egyedül nyelveket tanulni (ami szerintem kevésbé hatékony és nincs is annyi motivációja az embernek) vagy drága pénzért nyelvtanfolyamra járni, mikor van lehetőségem egyetemre menni. A nyelv mellett tanulhatok a kultúráról, vallásról, politikáról stb., mindezt ingyen és olyan előnye is van a dolognak, mint pl. diákigazolvány, kaphatok ösztöndíjat és külföldön is tanulhatok. Így szerezhetek egy diplomát, mehetek tovább mesterszakra is (pl. fordító, tolmács mesterszakra is, ha olyan nyelvet választok, amiből elérhető itthon, de csomó ismerősöm ment külföldi egyetemre). Nem értem, hogy miért lenne baj, mi hátránya lenne....Van olyan ismerősöm is, aki 3 nyelven beszél folyékonyan felsőfokon és próbálkozott multiknál, mert azt gondolta, hogy majd a nyelvtudása miatt felveszik és azt tudja hasznosítani, viszont mindenhonnan elküldték, mert nincsen diplomája (bármilyen diplomát elfogadtak volna), ezért most eladóként dolgozik egy kisboltban.


A másik, amivel folyton nyaggatnak az az, hogy miért nem tanulok inkább szakmát...Ezt nem is értem, mert abszolút semmi logika nincsen benne. Múltkor egy órán át kellett hallgatnom, hogy miért nem leszek asztalos, mikor soha életemben még egy szöget sem ütöttem be sehová, semmi közöm nincs az egészhez, ráadásul lány is vagyok...Ennek ellenére mindig ilyeneket ajánlgatnak nekem, hogy hegesztő, kőműves stb....valamint okj-kat, aminek meg semmi értelmét nem látom, főleg, hogy csomó okj-nak van egyetemi párja és az összes osztálytársam otthagyta, amit elkezdett mert azt mondták, hogy a világon semmit nem csinálnak, az órákon filmet néznek, a gyakorlaton meg ücsörögnek a sarokban....senkitől nem hallottam még olyat, hogy örül, hogy azt választotta, megérte.


Úgyhogy én nem értem ezeket az embereket, ráadásul már abból is elegem van, hogy mindenki hülyének néz, mert ilyen irányba szeretnék továbbtanulni, holott mindig jó tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, nyelvvizsgám van és egyébként emelt matekos, fizikás osztályba jártam...nem tudom, én nem tartom magamat hülyének és nem tehetek róla, hogy nem érdekelnek a ma "divatos" mérnöki, informatikai szakok...


2018. febr. 2. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igazuk is van meg nem is... Én angol-amerikanisztika szakos voltam, a nyelvtudáson kívül sokra nem mentem vele, de nem bántam meg, én élveztem szinte minden előadást, érdekelt a téma. Ma tényleg csak annyi hasznom van belőle, hogy van egy "akármilyen" diplomám, és tudok angolul. Mehettem volna ugyan diploma után kutatni meg egyetemi oktatónak, de azt meg én nem akartam. Így most egy logisztikai munkakörben dolgozom, és az ügyfelekkel való kapcsolattartásra használom a nyelvet.
2018. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Felnőtt ember vagy, azt tanulsz, amit akarsz. Persze a felnőttséghez az is hozzátartozik, hogy eltartod magad. Azt kívánom, hogy friss diolomásként te ne egy kis boltban köss ki!
2018. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme olyat tanulnod, amit nem szeretnél, amit nem te választasz, vagy nem érdekel, mert ez csak egy biztos recept arra, hogy félbehagyd, kibukj stb. Én mérnökként is azt mondom, hogy persze nincs szükség évente több ezer új bölcsészre, de ha valakit ez érdekel, akkor ebben lesz jó. Azzal, hogy ráerőltetjük a mérnöki szakokat az olyanokra, akik nem ezt akarják tanulni, csak azt érjük el, hogy a mérnöki szakokon sokan hagyják ott az egyetemet az első félévekben. Az OKJ-s szakmák nagy része pedig a jó tanuló diákok számára csak időpocsékolás, és tetszik vagy sem, de ma Magyarországon a diplomát igen is elvárja a legtöbb cég még olyan pozíciókba is, ahol szerintem fölösleges.
2018. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhivatott vagy a szak iránt, akkor nyugodtan megjelölheted.
2018. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Bevallom, hogy ezeket én sem értem, főleg a kőműves-asztalos ötleteket. Értem én, hogy egy jó szakembert megfizetnek, de nem kell vaknak és süketnek lenni, pont azért keresnek többet adott esetben egy diplomásnál, mert a munka annyira pocsék és nehéz és megerőltető, hogy el lehet kérni érte annyit. Én egy hét építkezés után megnyomorodnék, akkor inkább megcsinálok egy diplomát, és dolgozom hasonló pénzekért sokkal jobb körülmények között sokkal jobb munkát.


Szerintem igazad van, tanuld azt, amit érdelel. A legtöbb helyen elvàrás a diploma, és nem csak egy nyelvet, hanem a kultúrát is tanulhatod. Igen, lehet, hogy van olyan szak, ami papíron jobban megéri, de annak semmi értelme, hogy add fel az álmaidat és nyomorodj meg, csak mert a piac jelenlegi helyzete alapján valami màs érnè meg jobban.

2018. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!