Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám miért akar minden áron...

Apukám miért akar minden áron lebeszélni az egyetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, akit az apukája nevel. Jövőre szeretnék felvételizni az orvosira. Kitünő tanuló vagyok, négy nyelven beszélek, szóval valószínűleg (nagyon remélem) felvennének.

Az anyukám tízéves koromban meghalt, ő sebész volt. Apukám így is azt mondja, hogy mindig ő jut rólam eszébe, mert nagyon hasonlítunk.

Mondtam neki, hogy nekem nagyon tetszik ez a szakma, és, hogy nem az anyu vagyok. Kifejtettem, hogy nagykorú leszek mindjárt, és nem igazán mondhatja meg, hogy mit csináljak, és hogy igaz nekem is nagyon hiányzik anyu, az ő emléke miatt nem "teheti tönkre" a jövőmet.

Mióta ezt mondtam, nagyon megromlott a kapcsolatunk, nem beszél hozzám, és befelé fordul.

Szerintetek hogyan békíthetném meg úgy, hogy ne kelljen lemondanom az egyetemről?



2018. jan. 21. 10:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Lehetséges, hogy anyagi okai vannak apukád ellenkezésének.
2018. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Még ráér az egyetem téma. Tanulj, ahogy eddig, de apukáddal ne ez legyen, amiről beszélgettek. Bármi másról, csak ne erről, ha ennyire elszomorítja. Menet közben majd még egész biztosan változik a véleménye. De ne most akard kicsikarni belőle, hogy najólvanmenjél. (Egyébként is a saját döntésednek kell lennie majd.)
2018. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
17%
Apukádnak kellene finanszírozni az egyetemi éveket /a tandíj milliós összeget emészt fel fél év és egy éven belül/,a többi kiadást /tankönyv,jegyzetek,utazás...stb próbáld meg kiszámolni.Ott ahol két kereső van ott is megterhelő! Te mit vállalsz a tanulásodért? Máról,holnapra nem lehetsz biztos,hogy meddig van munkahelyed!
2018. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Nadenden válasza:
82%
Szia! Nagyszülők nincsenek? Nem tudom egyébként hogy milyen anyagi vonzata lenne ha oda szeretnél járni, lehet ez is probléma lehet. De ha megpróbálsz érvelni emellett a jövő mellett akkor talán belátásra bírod. Az orvosok helyzete nagyon nem fényes itthon és a fél életed azzal töltöd majd hogy csak tanulsz. Valószínű hogy apukád attól akar megmenteni hogy sok éven át ennek szenteld az életed, elvégre valószínű hogy anyukádtól is hallhatta hogy nem volt könnyű út. Nem árt ha átgondolod és utána jársz mire vállalkozol. Illetve kérdezd meg apukád hogy mik az okai annak hogy ellenzi. Ha felnőttnek akarod hogy lásson és felnőttként kezeljen úgy is kell vele leülnöd beszélni, nem úgy ahogy a kisgyerekek szokták hogy durcizva visszavágnak. Menni fog megoldjátok. :-)
2018. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is inkább az ugrott be, hogy nem meri megmondani, hogy nem bírja finanszírozni.
2018. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, ne törődj azokkal, akik szerint tiszteletlen vagy. Nem tudnak olvasni, legalábbis nem a sorok között.
2018. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%

Azért hihetelen, hogy megint milyen válaszok érkeztek...borzasztó komolyan mondom, azért szerintem egy szülőnek illene támogatnia a gyerekét (nem feltétlenül anyagilag), hogy minél könnyebben meg tudja valósítani az álmait és ne visszatartani, eltántánorítani vagy megakadályozni akarja, pláne ne zsarolja és dobja ki az utcára, ha valamiben nem ért vele egyet...azért ez undorító.


Csak én nem értem, hogy mik azok a milliós, óriási költségek, amiket itt megemlítettek? Lehetséges, hogy új dolgot mondok, de létezik olyan, hogy államilag támogatott képzés, vagyis nem kell tandíjat fizetni. Az elmúlt években 420-430 körül volt a ponthatár (most éppen alacsonyabb is volt, mint az önköltséges) és nem azt mondom, hogy olyan könnyű az emelt biosz és az emelt kémia/fizika, de azért közel sem teljesíthetetlen dolog ennyi pontot összeszedni. Ráadásul a kérdező írta, hogy szorgalmas, kitűnő tanuló, nyelveket is beszél, szóval gondolom, hogy ezt is meg tudná ugrani és jó eredménnyel végezni, így bekerülne államilag támogatott képzésre és ha szorgalmas, elszánt és valóban azt akarja, akkor az orvosit is képes lesz elvégezni. Nyilván a tandíjon kívül még vannak költségek, pl. jegyzet, könyvek stb., vagy ha más városban tanul tovább, akkor kollégium/albérlet, amit ki kell fizetni, de a többit pl. rezsi, kaja, higiénia stb. úgy is ki kell fizetni, ha nem megy sehová és otthon marad. Én azt mondom, hogy azok vannak a legnehezebb helyzetben, akik átlagos, normál színvonalon élnek, mert ők túl jómódúnak számítnak ahhoz, hogy szociális támogatást vagy kollégiumot kapjanak, de ahhoz pedig már szegények, hogy csak úgy zsebből kicsengessenek százezreket pl. albérletre. Úgyhogy, aki tényleg rászorul és a szociális helyzete indokolja, az megannyi támogatást, ösztöndíjat kap, ami már nagy segítség.


Szerintem ülj le apukáddal és ezt beszéljétek át. Mond el, hogy te márpedig orvos szeretnél lenni, mindent meg is teszel az ügy érdekében, jól tanulsz és szeretnéd elérni a célodat, de ehhez neked az ő támogatására is szükséged van. Persze, 18 éves leszel, azt csinálsz, amit akarsz stb., de nem olyan jó az, ha folyton veszekedések vannak és abszolút nincsen semmi egyetértés köztetek, esetleg folyton le akarnak beszélni stb. és lehet kerülgetni a kérdést, de 18 évesen egy szál érettségivel az embernek nincsen túl sok lehetősége olyan munkát találni (főleg egyetem mellett), amiből az egész életét önállóan tudja finanszírozni, így azért valamilyen mértékben anyagi támogatásra is szükség van. Ezeket a kérdéseket mind beszéljétek át, apukád is mondja el, hogy konkrétan mi a problémája, miért nem szeretné és mindezt normálisan indokolja meg. Szerintem jobb ezt most megbeszélni, felesleges húzni, halasztani a dolgot, mert előbb-utóbb ugyanúgy fel fog merülni és jobb ezt előre megtárgyalni. Szerintem pont most a legjobb, egy évvel előtte megbeszélni, utánajárni a dolgoknak stb., mert most még bőven van rá idő. Egyáltalán nem korai, én 16 évesen már 12. osztályos voltam, ha akkor állok neki azon gondolkodni, hogy hm...mi is legyen, akkor még mindig ott ücsörögnék az ágyam szélén...

2018. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
3/10-es voltam!Ugye,ha valaki igazat mond,de nem tetszik,akkor egyértelmű a lehúzás! Ezelőtt 5 évvel:1,5 MILLIÓ FORINT volt a fél éves tandíj az Orvosi Egyetemen!Civil foglalkozásúak,mezei polgár képtelen ekkora összeget előteremteni!Tudod fennmaradt a rezsiköltség ami évente emelkedik,ennivalõ,utiköltség,a háztartás egyéb kiadásai, már régen nem telik az elromlott gépek megújítására!Oly szoros a nadrágszíjat,hogy nem fér bele egy jó könyv,az utazásokat maximum álmában teheti meg! Kérdező!Te csak megköszönheted az apukád gondoskodás át,de ne úgy háláld meg,hogy megölöd!!! Menj el dolgozni és teremtsd elő amit meg szeretnél valósítani! Nem lehet kifacsarni azt,aki magától ad!!! Nyugodtan hùzz le,mert köpök azokra akik a tenyerüket tartják,persze nem a munkához!!
2018. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy valaki orvosira akar járni, mitől követelőzés?


Megnézném mit csinálnál az életben, ha nem lennének orvosok. Hülye provokátor vagy, nem vagy sem vicces, sem hihető, jelentettelek.

2018. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

Ezt a félévi másfél millát meg honnan veszed?

Oké, valóban kb. ennyi a tandíj önköltségesen, de a magyar orvostanhallgatók több, mint 90%-a államilag támogatott képzésen van. Én elsőéves orvosis vagyok, van kb. 200-210 ember az évfolyamomon, aki államilag támogatott képzésre jár (ergo 0(nulla!!) forint a tandíj, csak a tankönyveket, kollégiumot, utazást kell fizetni, de ezeket akkor is kell, ha valaki nem orvosira, hanem más szakra jár), meg van kb. 10 ember (igen, csak ennyi), akik önköltséges képzésre járnak, ezeknek is a többsége már 30+ éves, akik korábban már dolgoztak, és megkeresték rá maguknak a pénzt és/vagy korábban jártak már más szakra is.

2018. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!