Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés után nem jár diploma?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizony.
2018. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A FSZ átmenet az érettségi és a diploma között. Érettségitől több diplomától kevesebb. Arra viszont jó, hogy esetleg belekóstolj egy általad érdekelt szak "feelingjébe" aztán ha tetszik továbbtanulsz.


Személyes véleményem viszont az, hogy egyszerűbb az ebbe fektetett energiát rögtön egy alapszakba fektetni.

2018. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem jár és egyetértek a 2.válaszolóval. Ha egy 3 éves alapszakról van szó, akkor jobban megéri azt elkezdeni, ha jogról van szó, akkor meggondolandó.

Én jogi foszkot végeztem, rajtam kívül 1 embert ment még tovább jogászra.

Jobb így belekóstolni, mennyire érdekel és mennyire bírod, mert mi sok tárgyból a jogászokkal együtt (azonos követelményekkel) vizsgáztunk.

Én amiatt választottam a foszk-ot, mert államin lehettem, és addig gyűjtögethettem a jogászra. Most sokkal könnyebb tanulás szempontjából is, plusz sok tárgyat befogadtak, és ha minden jól megy, előbb is végzem 1 évvel. Így tulajdonképpen csak 1 évet húzok rá, a "sima" jogászképzésre, így 6 év alatt a diploma mellett még egy foszk-om is van. Ez azért fontos, mert most nyáron szeretnék dolgozni is, így kicsivel könnyebb dolgom lesz (remélhetőleg).

2018. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hé! Mi nem volt hasznos a válaszomban?
2018. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz!! :-)
2018. febr. 3. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!