Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika szakról tudna...

Pocahontas12 kérdése:

Germanisztika szakról tudna vki véleményt mondani?

Figyelt kérdés

11ikes vagyok, és a germanisztikát szeretném nagy valószínűséggel választani.

Elsősorban Bp.re szeretnék menni, de még Szeged és Pécs is szóba jöhet.

Érdekel minden vélemény a szakkal kapcsolatban, elsősőrban az Elte

Károli mennyire erős egyetem? Pontszámok alapján nem kell sok :D


Melyik egyetemen jó a germanisztika?


Bárki aki germanisztikára jár (t) érdekel a véleménye, tapasztalata


És így még a végén, ha elvégzem ezt a szakot hogyan tudok vele később elhelyezkedni?



2018. febr. 2. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Károlira járok.:) Én szeretem, jó hangulatú egyetem. A tanárok nagy része is teljesen rendben van, persze mint mindenhol itt is van 1-2 szívatósabb. Nem mondanám, hogy a egyszerű szak, az első évben itt szokták hagyni páran.
2018. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz a ponthatár nem sokat jelent, két éve még majdnem 400 pont kellett az ELTE germanisztikához, szóval ez hullámzó. Én amúgy germános vagyok az ELTE-n, s szeretem, nagyon. A tanárok kedvesek, nem szivatnak a vizsgákkal, s szakmailag nagyon kompetensek. Nem a legkönnyebb szak, de nem is a legnehezebb. A Germanisztika Intézet meg szerződésben áll egy-két német céggel, szóval ha jól teljesítesz, van is munkád. De nézd meg a felvi.hu-n a germanisztika szakmatérképét, hogy az ország különböző pontjain milyen munkákat kaptak régebbi germánosok ezzel a diplomával. Egyébként ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor nem sima germanisztika német szakirányra mész, hanem skandinavisztikára a germanisztikán belül. Csak jót hallottam róla, igaz nehezebb, mint a sima németes szak, de meglesz a gyümölcse.

Visszatérve a sima német germanisztikára: ráfekszenek nagyon a nyelvészetre és az irodalomra. Szóval ha ezeket szereted, akkor élvezni fogod nagyon, de ha nem, akkor szenvedés lesz. Szaktársaim közül sokan úgy jelentkeztek, hogy meg se nézték a tanegységlistát, le se tojták. Most decemberben szembesültek vele, hogy van irodalom és nyelvészet bőven, s nagyon nyögdécselnek az egésszel. Ezt amúgy neked is ajánlom figyelmedbe, hogy hasonlítsd össze a KRE, ELTE, PTE, SZTE germanisztikás tanegységlistáit, s így mérlegelj, melyik a szimpatikusabb.

Ui: én nyugodt szívvel ajánlom az ELTE germanisztikát,

Sok sikert :)

2018. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ELTE germanisztikán végeztem. Abszolút nem egy nehéz szak. A tanárok jóindulatúak, egyértelműen nem a szívatás a cél. Szerintem ez a szak a könnyebbek közé tartozik, könnyű diplomát szerezni belőle.


Középfokú nyelvvizsgának megfelelő nyelvtudással simán el lehet boldogulni eleinte, aztán majd úgyis fejlődik a nyelvtudásod. Első év végén van egy nyelvi alapvizsga, ami szerintem sima B2-es szintű volt. A záróvizsga írásbeli része viszont egy felsőfokú nyelvvizsgának megfelelő nyelvi teszt volt. (Legalábbis az én időmben.)

2018. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a záróvizsga mikor volt?
2018. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó félév végén?
2018. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. febr. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én 12 végén fogok csinálni egy DSD II nyelvvizsgát ami C1 felel meg.

B2 nyelvvizsgám már van ÖSD

Az eltere is kell emelt német érettségi?

Nagy a túl jelentkezés? Mekkora az esély h felvesznek?

Még melyik egyetemen jó a germanisztika?

2018. febr. 13. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi kötelező, azt semmilyen nyelvvizsga nem váltja ki. (Fordítva, az emelt érettségi, ha megvan 60%, kiváltaná a középfokú nyelvvizsgát, de neked már van, úgyhogy mindegy.) Egyébként meg ha germanisztikára jössz, akkor fölösleges felsőfokúznod, mert az alapszakos (BA) diploma kiváltja. Így megspórolnál kb. 40 000 forintot.


Szerintem még az ELTE-re sincs nagy túljelentkezés, néztem statisztikákat, aki az utóbbi években első helyen jelölte meg, azt gyakorlatilag garantáltan felvették. Sőt, vidéki egyetemek esetében pont hogy azon kell izgulni, hogy lesz-e elég jelentkező, indul-e egyáltalán a szak. :D


Az ELTE-nek van a legnagyobb neve, és papíron is ez a legnehezebb, de állítólag gyakorlatilag az ELTE-n az egyik legkönnyebb a germanisztika az országban. (Én vagyok az ELTE-n végzett válaszoló.) Állítólag a Károlin, sőt sok vidéki egyetemen is nehezebb (pl. Egerben akár). Annyi, hogy van 2 db olyan tantárgy amit az ELTE-n kötelező németül teljesíteni, viszont sok más helyen lehet magyarul is (nyilván a tárgyak többségét máshol is németül kell teljesíteni). Ez utóbbi nem tudom, hogy még mindig így van-e, de az én időmben így volt.

2018. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Német nemzetiség gimibe járok, a felsőfokú nyelvvizsga ingyen lenne, DSD IIre gondolok

sztem úgy megéri mindenképp

2018. febr. 15. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!