Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam, melyik...

Melyiket válasszam, melyik érné meg igazán? SZE-ESK Ápolás és betegellátás (ápoló), vagy valamelyik felsőoktatási szakképzés, ezekre gondoltam: BGE Pénzügy és számvitel (vállalkozási) vagy ELTE Kereskedelem és mark. (logisztika) Szombathelyen?

Figyelt kérdés

A Széchenyi ápolás alap szakon kívül nem lesz annyi pontom, hogy máshova is jelentkezzem, csak FSz képzésekre. Viszont olyan képzettséget szeretnék megszerezni, amiben el is tudok helyezkedni. Sajnos már csak 5 államilag támogatott félévem van... Tudom, hogy az ápolás szak 8 fév, de azt a 3-at valahogy kifizetem majd. A pénzügy számvitel után esetleg mérlegképes könyvelést tanulnék, mert olvastam, hogy egy ilyen Fsz oklevél a bemeneti követelményekbe beleszámít.

Logisztikus kismillió van, több nyelvet is kellene ahhoz tudnom, hogy valamire is menjek azzal az oklevéllel.. Külföldön meg ezeket a felsőoktatási szakképzéseket szerintem nem is tudják mire való... Van olyan, aki a kettő közül eltudott helyezkedni úgy, hogy meg is fizetik, esetleg külföldön dolgozik?

Az ápolóhoz húz a szívem, mert régebben tanultam eü szakon, csak otthagytam egyéb okok miatt. Viszont lehet ide is kevés lesz a pontom, ha esetleg idén nőnek a ponthatárok.



2018. febr. 4. 18:01
 1/2 anonim válasza:

Szia! A felsőoktatás, mint ahogy azt írtad is, nagyon drága. Szívesen segítenék tanáccsal, de ahhoz jó lenne tudni, hogy mit tanultál abban az 5 félévben. Az állam egyébként 12 félévet támogat! Az egészségügyi képzések csak azoknak javasolt, akik életre szóló hivatásként választják, hiszen ha elhelyezkedsz majd pl.: ápolóként, akkor 5 év távlatában szakképzési pontot kell majd gyűjteni ahhoz, hogy "praktizálhass". Vagyis munka mellett is kell majd tanulni (a legtöbb munkahely támogatja mind anyagilag, mind munkaidőben a kötelező továbbképzést. Ráadásul ezek segítő munkakörök teljes embert kívánnak a szakma művelőitől és ez nem megy úgy, ha nem szívvel lélekkel mész be dolgozni.

Az ápolás szakra alacsony a pont, így könnyű bekerülni, de ez nem jelenti azt hogy könnyű elvégezni.

2018. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kérdés óta az történt, hogy rájöttem mégsem lenne nekem jó az ápoló szakma vagy inkább hivatás. Beszéltem ezzel kapcsolatban egy ismerősömmel is, aki pénzügyes. Így pénzügy számvitelre jelentkeztem. Tudom teljesen más területek, de amúgy is közgáz szakközépben végeztem, az érettségim is elég jó lett abból, és a matekhoz sem vagyok túl hülye, úgyhogy megcsinálom azt.
2018. febr. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!