Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít Egyetemen, ha...

Vivienns kérdése:

Mennyire számít Egyetemen, ha esti vagy nappali érettségid van?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az esti érettségit és ezen kívül még van 2 évem. Orvosira szeretnék tovább menni. Szerintetek kevesebb esélye van, aki estin végzi az érettségit, mint aki nappalin?

2018. febr. 4. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire szerintem az hátrányban van, főleg orvosihoz. Lehet találtál egy jó esti képzést, de amiket én ismerek ott többnyire nincs emelt szintű érettségire felkészítés, korlátozott mik a szabadon választható tárgyak, felkészítenek a középszintű érettségire de a fő vél hogy átmenj, nem az hogy közel tökéletes eredménnyel. A legtöbb esti képzésen olyanok vannak akik régen csak szakmát végeztek és most egy jobb fizu miatt kellene nekik az érettségi vagy 8 általánosuk van csak, de valamilyen OKJ képzés miatt muszáj leérettségizniük. Amennyire tudom a többségnek nem az egyetem a célja, ezért nem is olyan komoly az oktatás. Ettől függetlenül mehetsz orvosira, de az rengeteg pluszmunka lesz számodra, esetleg magántanárral kell felkészülni az emeltes tárgyakból amik kellenek az orvosihoz.
2018. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Érettségid ugyanannyit fog érni, szóval ilyen szempontból nem leszel hátrányban. De abból a szempontból meg igen, amit az #1 válaszoló is ír. Nagyban függ az oktatás minőségétől. De én azt mondom, hogy ha tényleg orvos akarsz lenni, akkor sikerülni fog. Orvosira kelleni fog az elszántság és ezzel tesztelheted saját magadat.
2018. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyit szeretnék megosztani veletek, hogy én érettségi mellett dolgozom. Ezzel szerintetek van baj, hogy tovább menjek Egyetemre? Azért dolgozom, hogy legyen pénzem a tandíjra.
2018. febr. 5. 10:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Baj nincs vele, de nyilván nehezebb munka mellett tanulni.
2018. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz! De nem fogom tétlenül nézni, ahogy a szüleim dolgoznak - spórolnak, hogy az egyetememre meglegyen a pénz. Jól tudom, hogy nagyon drága az orvosi egyetem és ezekhez hasonló iskolák. :)
2018. febr. 5. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért belegondolva nem tudom hogyan fogsz tudni összeszedni annyit hogy félévente kifizess 1.350.000 Ft-ot úgy, hogy orvosi mellett inkább csak nyáron lesz időd dolgozni, év közben max heti 1 napot tudsz. Vagyis mire odajutsz hogy neki tudj állni már több millió forint megtakarítást össze kell szedned, mikor érettségi nélküli állással gondolom minimálbér közel keresel. Biztos végiggondoltad ezt?
2018. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, ha tudnád, hogy a szüleimmel élek és mivel nem kell rezsit és ezekhez hasonló dolgokat fizetnem így letudok tenni havi 50-70 ezret. Nyilván van ösztöndíj lehetőség is, amint utána olvastam. Valószínű nagyon nehéz megszerezni.
2018. febr. 11. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Esélytelen hogy te összeszedj 2 év alatt 12*1,350,000 ft-t, inkább hajtsd az államilag támogatottra!
2018. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem, hogy nem várod el a szüleidtől, hogy mindenben “pénzeljenek” és dolgozol, gyűjtögetsz! Ez nagyon szép! De ahogy előttem is írtak, az orvosi rohadt sokba kerül, nem tudsz annyit össze szedni! De amit félre tudsz tenni, azt tedd félre, lehet, kicsit a szüleid is ki pótolják, meg van ám ilyen, hogy diák hitel!m, azt is felveheted! Nézz utánna alaposan, menj be bankokba, személyesen kérj ajánlatot, ne a neten tájékozódj, néhol hülyeségeket ír!

A másik, ami a legfontosabb ezek mellett, hajts az állami ösztöndíjra. Ha 410 pontod van, szerintem be kerülsz, emelt kémia meg meg biosz, azokat nyomd, a többi nem számít. 80% mindkettőből már 370 pont, meg csinálj egy felsőfokú nyelvvizsgát és tádám, 410 pontod van! Nagyon sok sikert kívánok!

Üdv, egy esti érettségis, aki emeltetszintet is csinált, meg felső fokú nyelvvizsgát! 😊😀

2018. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!