Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki el tudná nekem mondani...

Csonkaferi kérdése:

Valaki el tudná nekem mondani hogy milyen nehézségekkel jár az egyetemi élet? Továbbá az egyetemeken lévő kreditekről/kreditrendszerekről is szeretnék többet tudni.

Figyelt kérdés

A Soproni Egyetem Simonyi Károly karának faipari mérnöki szakára szeretnék jelentkezni duális képzésbe. Nem tudom, hogy egyáltalán mennyire érné meg mérnöknek lenni, mik az elhelyezkedési lehetőségek.

Mert sok más dolog is visszahúz az egyetemi léttől például: a pénz, a távolság (Vecséstől), a család is eléggé befolyásol és az is hogy úgy egyedül vagyok. Mert szerintem ha lenne valaki akivel mehetnék, aki támogatna akkor ott is könnyebb lenne a helyzetem. Mivel eddig azt hallottam hogy az egyetemen sokkal jobban magára van utalva az ember mint másfajta iskolákban. F/21



2018. febr. 4. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen már teljes mértékben magadnak tanulsz.

Nem mondja a tanárnéni, hogy ejnye-bejnye. Ha nem sikerül a zh-d vagy vizsgád, akkor annyit mondanak, hogy "Ez sajnos kevés lesz, kolléga."

És beírják az egyest.

Ha túl sok tárgyat elbuksz, akkor átraknak költségtérítésesre.

Ellenben ha jó eredményeket érsz el, akkor tanulmányi ösztöndíjra is van esélyed.

2018. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók ott a mérnök képzések. Az tény, hogy nem könnyű, mert nagyon komolyan veszik a dolgokat, de ha kitartó vagy akkor nem kell aggódnod. A koli meg az Egyetemi élet miatt nem kell félni, az ottaniak nagyon befogadóak és jófejek. A balekheteden ( ha végül oda mész) majd kiismered milyen elvetemültek is tudnak lenni(persze jó értelemben) xD. Én magam elég zárkózott vagyok és paráztam mi lesz majd, ha elkerülök az otthonról, de már nem bánom.. sőt örülök, hogy így alakult. :) A kreditekkel kapcsolatos aggájaiddal kapcsolatban, meg bőven kapsz infót év elején.

Én csak ajánlani tudom!

2018. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Ideje felnőnöd és kirepülni a mamahotelből.


Hidd el annál nagyobb kincs nincsen, hogy elköltözöl és felnősz.


Az egyetemi életnek nincsenek buktatói egy kivétellel.


Ahogy BME Dolan Kacsa mondaná:


Tanulj b+


[link]

2018. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Engem az egyetemmel kapcsolatban minden érdekel nem csak a tudományos szempontok vagy a képzés.

Az idén még nem tudok oda jelentkezni mert most faipari technikusnak tanulok és még szeretném megcsinálni a műbútorasztalos szakmát is. De úgy tervezem, hogy jövőre megpróbálnám csak egy kicsit parázok az otthontól való elszakadástól.

2018. febr. 4. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Ember, 21 éves vagy!


Meddig akarsz még otthon maradni?

2018. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nekem itt már saját házam van, telkem úgyhogy nem szívesen hagynék itt mindent egyik napról a másikra. Meg a szülők is folyton a segítségemre szorulnak.
2018. febr. 4. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már úgy kicsit komplikáltabb, de szerintem nincs akkor miért aggódnod, ha már egyedül élsz, hogy mi lesz a koliba.
2018. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen csak hogy nem élek egyedül mert még ennél is rosszabb a helyzet a szülők tekintetében. De ezt már nem igazán szeretném ecsetelgetni.
2018. febr. 4. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!