Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki el tudná mondani, hogy...

Valaki el tudná mondani, hogy mi ez a 42 dolog?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet látok, hogy valaki felteszi kérdésnek, hogy mi az élet értelme, erre azt kapja válaszul, hogy 42. Wikipédián utána néztem, állítólag a Galaxis útikalauz stopposoknak c. könyvből ered, és az író véletlenszerűen választotta a 42-es számot. (Nem olvastam a könyvet, szóval nem tudom, hogy mi a jelentősége a számnak) De mivel annyian írták, lassan kezdek kételkedni, hogy nincs semmi jelentése.

2014. szept. 7. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Így van, a Galaxis útikalauz stopposoknak-ból ered, 42 az alaposan meggondolt és ellenőrzött (:D) válasz "Az élet, a mindenség, meg minden" kérdésre.

A könyvet érdemes elolvasni, csúcs :)

2014. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Jól gondolod, nincs értelme.


Van ebből film is, ha a könyvet nem olvasod, legalább a filmet nézd meg, sok poén van benne, érdemes megnézni.


A 42-nek az a lényege, hogy építenek egy szuperszámítógépet, amitől azt várják, hogy megmondja nekik az élet értelmét. Odamegy valaki hozzá, megkérdezi, hogy mi az élet értelme, erre a gép azt mondja, hogy tizenhuszonvalahány év (már rég olvastam) múlva menjenek vissza, mert annyi idő kell a számításhoz. Visszamennek, várják a választ, mint a messiást, erre kinyögi a gép, hogy az élet értelme 42.


Bocs a spoilerért, ha olvasni/nézni akartad...

2014. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
ui: Meg azért is érdemes elolvasni a könyvet, mert ezt a 42-t így pár szóban-mondatban nem lehet visszaadni, hogy igazán értsd benne a csattanót, ahhoz ismerned kell a körülményeket is :)
2014. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

2-es, annál a tizen-huszonvalahány évnél azért jóval hosszabb időről van szó (de nem akarom teljesen lelőni a poént).


Egyébként én a filmet nem láttam, és nem is akarom megnézni, túlságosan tetszett a könyv, attól tartok, a film illúzióromboló lenne.

2014. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

#4

Jobban is teszed...

A könyv után a film csalódás volt.


A tizenhuszonvalahány meg csak így jött, egyébként tényleg nem tudom a pontos időt, mert nagyon régen olvastam és a tizenhuszon szóval csak érzékeltetni akartam az időt, szóval, hogy nem 1 perc alatt válaszolt a gép, abban is igazad van, hogy ezt pár sorban nem lehet leírni. Szóval kérdező, olvasd el, megéri!

2014. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a könyv után tetszett a film is. Persze, hogy más mint a könyv(ek), de úgy vettem egy más értelmezése a történetnek.

42 a válasz a Galaxisról, az élet értelméről feltett jól fogalmazott kérdésre. Csakhogy a kérdés és a válasz együttes ismerete végzetes következménnyel járhat . . . . .

Olvasd el!

2014. szept. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Na most tisztázzunk egy dolgot, mert látom "lehúztatok".

A 42, mint a nagy válasz, értelmetlen. Persze a mű szempontjából mégsem az, de nem is ez volt a kérdés. Értelmet a saját èletednek kizárólag te adhatsz. Ebben gondolom egyetértünk. A műben szereplő számnak mégis más a "jelentése". Mivel itt nem irodslmi elemzés van, ezért merészkedtem kijelenteni, hogy "nincs értelme".

Egyébként a maga nemében a film is jó, Zooey Deschanel (Trillian) tetszett benne legjobban, bár nagyon kevés filmben látható (hirtelen a weeds sorozat ugrott be, hasonló mentalitású személyt alakított ebben a sorozatban, sajnos mindössze 2-3 epizód erejéig).

A rádiójátékkal is "szemezgetek" egy ideje, már évek óta a gépemen van, de sajnos nem bízom annyira az angol nyelvtudásomban, hogy felhőtlenül élvezzem és ne a fordításin pörögjön az agyam.


A könyvet továbbra is ajánlom!

Ja igen...

"Viszlát és kösz a halakat!"

2014. szept. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És erősen gondolkodom a könyvön és/vagy a filmen :)
2014. szept. 8. 15:06
 9/13 BringaManó ***** válasza:
100%
#7: Azt írod: "látom »lehúztatok«". – Mi a gond? Hát kell ennél szebb csattanó?: a válaszod alá az van írva (legalábbis most, mikor ezt írom), hogy "A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik"... :-DD
2014. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gőte ***** válasza:
77%

Még lényegretörőbb, konkrétabb változat: Negyvenkettőt kapsz, ha a hatot megszorzod kilenccel.


A magyarázata már bonyolultabb, és fölöslegesebb.

2014. okt. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!