Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakkollégium mit jelent...

Szakkollégium mit jelent pontosan? Oda nem jelentkezhet és nem lakhat akárki aki a normál kollégiumokban is?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 01:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arról tudok írni ahogy nálunk működik, máshol nem tudom mennyire tér el. Általában tanulmányi átlagot vagy a vitt felvételis pontot nézik ide meg hogy mennyire veszel részt az egyetemi életben (verseny, hallgatói szervezete meg ilyesmik), van egy minimum hozzá amit el kell érni, míg a sima kolinál ezekre csak egy pontot kapsz de befolyásol a szociális háttered is. Sima kolinál mindenre kapsz pontot és a rangsor alapján kerülhetsz be, szakkolinál meg alapból elutasítanak egy adott átlag alatt vagy ha nem csinálsz semmi pluszt. Utána ők is rangsorolnak, de itt van egy előszűrő meg egy felvételi beszélgetés is, ha megfelelő az átlagod (erre is adnak egy pontszámot). Bárki jelentkezhet, egy próbát megér, de nehezebb bekerülni, magasabbak az elvárások.


Szakköröket előadásokat tartanak a szakkoliban, főleg azoknak jó akik többet szeretnének tanulni egyetem alatt mint amiket órán leadnak. Sok versenyfelkészítőt is tartanak. Ha nem is kerülsz be szoktak lenni nyilvános előadások amikre bárki elmehet vagy ha valamilyen mondjuk esettanulmányi verseny érdekel készülhetsz szakkolisokkal.

2018. febr. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!