Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-ÁJK vagy Corvinus Nemzetk...

ELTE-ÁJK vagy Corvinus Nemzetközi Tanulmányok?

Figyelt kérdés
Már vagy 3 éve vacillálok melyiket írjam első helyre így az esetleges belső szemmel látott véleményeket nagyon szívesen fogadnám mind a két szakról hogy milyen miért ajánljátok és miért nem, illetve milyen típusú embernek milyet. Szemely szerint engem rendkívülien érdekel a jog, emberi jogok, EU,Diplomácia kapcsolatok,Politika,gazdaság (igaz matek nem a kedvencen, de figyelemmel követem). Joggal is el lehet helyezkedni a e ugyanugy a diplomaciaban es nemzetkozi jogban mint a Nemzetközi kapcsolatokkal és úgy zusammen mi az előnyük és a hátrányuk ? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. febr. 5. 22:10
 1/2 A kérdező kommentje:
És természetesen hogy mennyi és milyen szintű matek van a Nemzetközi Tanulmányokon ? Gimnáziumban világéletemben betonbiztos négyes voltam.
2018. febr. 5. 22:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát azért eléggé más a kettő. Én jogon vagyok de az ELTE-t nem ajánlom mert indokolatlanul szivatós. Azt is vedd figyelembe, hogy a jogász szak osztatlanképzés. Szerintem első körben néz mintatanterveket, azok alapján megtudod nézni milyen tárgyaid lesznek és mi mennyire szimpi. Joggal is simán lehet nemeztközi környezetben mozogni bár ez akármilyen papírja van az embernek nagyban függ a politikai hátszéltől és attól, hogy milyen kapcsolatai vannak. A jog előnye, hogy jóval tágabb ismereteket ad viszont hosszabb és nehezebb de ha nem jön be a nemzetközi elhelyezkedés mehetsz máshova. A nemzetközi tanulmányok ennél specifikusabb és rövidebb is, kevesebb irányba tudsz majd mozogni.


Elsőre ennyi jutott eszembe.

2018. febr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!