Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek mit jelentenek az érettsé...

Ezek mit jelentenek az érettségi jelentkezésnél?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem és most egy olyan tantárgyból jelentkezek emelt érettségire, amiből még nem raktam érettségit...


Tudom ... könnyen kilehet következtetni, hogy mi mit jelent, de a biztonság kedvéért megkérdezem, mert nem akarom elrontani.



1. A Tanulói Azonosítóhoz mit kell írnom? Már nem vagyok gimnazista. Tavaly elballagtam. A diákigazolványt meg vissza kellet adni... Érettségiben benne van? Vagy hol?


2. A vizsga fajtája:

Pótló

javító

kiegészítő

előrehozott

rendes

istmétlő

szintfelmérő


Nekem melyik kell ebben az esetben?

A pótló és a kiegészítő között vacilálok ... Ebből a tantárgyból még semmilyen érettségim sincs és most lerakok egy emeltet egyetemi jelentkezés miatt...


[link]


Itt a dolgokat amik nem vonatkoznak rám üresen kell hagynom? Vagy oda kell írnom, hogy "nem" minden mezőbe?


Tudom, nagyon egyszerű és alap dolgok, amikre józan paraszti ésszel rá lehet jönni, de nem akarom elrontani.


Köszönöm szépen :)



2018. febr. 5. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerűbb lenne, ha felhívnád a Felvi ügyfélszolgálatát. Azért vannak, hogy az ilyen (nem egyértelmű) kérdésekre válaszoljanak.


Azt tudom, hogy az Tanulói Azonosító egy kis kék kártyán van rajta. Ha esetleg az már nincs meg, akkor az Oktatási Hivatalban valószínűleg segíteni fognak.

2018. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Kiegészítő, ami nem rád vonatkozik, az üresen marad, és a felvinek semmi köze az érettségi jelentkezéshez.
2018. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tanulói azonosító elviekben meg van jelölve (1*, ami utána meg van magyarázva, hogy kötelezően kitöltendő rovat, ha tanulói jogviszony van.) Magyarán neked ezt nem kell kitöltened. Én hasonló helyzetben vagyok, középiskolában jelentkeztem és nekem is üresen hagyták.


A rendes, az előrehozott, a szintemelő és az ismétlő, javító kizárható. Kiegészítő érettségi vizsga a sikeresen befejezett érettségi vizsga után az érettségi bizonyítványban nem szereplő egyes vizsgatárgyból tett vizsga. Javító érettségi vizsga a vizsgázónak felróható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett, illetve a megkezdett, de tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt sikertelen rendes//előrehozott/pótló és az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti szintemelő érettségi vizsga megismétlése. Szóval neked ez kiegészítő vizsga lesz.

[link]


Az oktatas.hu-n találhatsz az érettségivel kapcsolatos információkat, a felvi nem ezzel foglalkozik.

2018. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen
2018. febr. 6. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!