Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnökiről átmenni gyógysze...

Biomérnökiről átmenni gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok biomérnökin, van egy emelt kémiám és úgy érzem hogy ez nem az én utam és hogy én a gyógyszerészetit szeretném. Kérdés megéri -e átmenni és ezzel veszteni egy évet?

Azért tetszene jobban a gyógyszerészeti, mert nagyon vonz hogy sok ott a kémia és nem olyan bioszos vonal, szívesen foglalkoznék gyógyszergyártással és tanulnám meg az összes gyógyszernevet vagy képletet.

Nagy a preszizse, úgy tudom diploma mellé a doktori címet is megkapjuk, ami megint csak nagyon jó.

A biomérnökibe nem nagyon látok bele, szüleim kérték, hogy kezdjem el, sajnos hallani sem akartak arról, hogy otthon maradjak.

Fizetésben, állás lehetőségekben nem tudom mennyire tér el a kettő.

Szeretném kérni, hogy osszátok meg velem a véleményeteket, hogy megérné -e szerintetek egy emeltet még letenni hozzá vagy hasonlót csinálhatnék, hasonló fizetéssel, lehetőségekkel a jelenlegi szakommal is és fölösleges lenne?

Köszönöm előre is a választ!



2018. febr. 6. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod. A gyógyszerészetin kell csak igazán a biokémia és nem a gyógyszerneveket tanítják. A doktori címet meg nem adják automatikusan a diploma mellé, hanem doktori képzésen kell átmenni és külön disszertációt készíteni.
2018. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a doktori képzés a gyógyszerészeti képzésen belül van? vagy az után?

Köszönöm a választ!

2018. febr. 6. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészeti után foglalkozásdoktorit kapsz, ugyanúgy dr. Xy leszel.

Amúgy fontold meg esetleg a gyógyszervegyészmérnöki Msc-t alapszak után.

2018. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen pont erre gondoltam, hogy van az az msc. De még is csak sokkal nagyobb rá látásom lenne a gyógyszerészetre gyógyszerészként.
2018. febr. 7. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan bioszos vonal? Anatómia, élettan, neurobiológia, immunológia, biokémia, klinikai kémia, megelőző orvostan, genetika, mikrobiológia. Ha ezek tudatában is menni fog, akkor persze menni kell, de ha nem akkor inkább vegyészmérnökit ajánlom.
2018. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!