Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készülhetek fel a...

Hogyan készülhetek fel a gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés
Most leszek 9.es, biosz emelt óráim lesznek jövőre. Még nem vagyok benne 100%ig biztos, de szerintem gyógyszerész szeretnék lenni. És ennek érdekében szeretnék biztosra menni, hogy felvesznek majd az egyetemre. Tudom, hogy kémia és biosz emelt kell, illetve a matek és a fizika is jól kell hogy menjen. Hogyan tudnék rá felkészülni, hogy a maximum pontszámokat érjem el a választott tantárgyaknál, illetve a kötelezőknél ( magyar, töri, matek)? Tudom, hogy még nagyon korai, de gondoltam jobb előre felkészülni, mert számomra csak ösztöndíjas tanulás lehetséges sajnos majd az egyetemen . A fizikát nem igazán értem, nem nagyon értettem amit a tanár magyarázott, az alapokat tudom, de nem kiemelkedő a teljesítményem belőle. A többi tantárgy megy. Szerintetek kezdjek el már most érettségi feladatokat csinálni, kb havi 1et? Illetve el tudnátok mondani, hogy hol dolgozhat egy gyógyszerész? Annyit tudok, hogy patikában kiadhatja a gyógyszreket, tanácsot ad, de dolgozhat hátul is, bár nem tudom ott mit csinál. parban és orvoslátogatóként is dolgozhatnak. Leírnátok hogy ez pontosan mit jelent? Elnézést a sok kérdésért, de elég kiváncsi vagyok, hiszen ha minden jól megy, akkor a jövőmről van szó :) És a fizetések is érdekelnének, személyes tapasztalatok, minden.

2017. júl. 29. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ez valami bioszos gimi? MErt 9-ben nincs biológia.
2017. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehetet emelt tárgyat választani, és én a bioszt választottam. Aki nem ezt választotta, annak valóbann nincs, nekik más van.
2017. júl. 29. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kémiából szerezd be az Ötösöm lesz kémiából című feladatgyűjteményt, abból nagyon jól lehet gyakorolni a számításokat, egészen az alapoktól az emelt szintig. Biológiából szerintem jók a mozaikos tankönyvek, van külön érettségire felkészítő is.

Mindenesetre ha még most kezded a 9.-et, meg kell látnod az is, hogy a tanárok hogyan magyaráznak, hogyan megy a tantárgy. Ha könnyen, nagy baj nincs. Érettségiket igazából ráérsz utolsó két évben gyakorolni, 9.-10.-ben még nem tartotok ott az anyaggal sem. Viszont 11.-től érdemes gyakorolni őket, mert eléggé típusfeladatok vannak. Utolsó évben esetleg elmehetsz előkészítőre is, vagy különtanárhoz (ha valamit nem értesz, érdemes.) Az egyetemen meg úgy fognak hozzátok állni, emeltek ide vagy oda, mintha nem tanítottak volna nektek soha kémiát (hiszen van, aki fizika emelttel megy) és rendben leoktatják az alapoktól. Bár gyors tempóval haladva. A gyógyszerészeknek kíméletesebb az anat, keményebb a kémia, és annak mindenféle válfajai. Nézegethetsz órarendeket az egyetemek honlapján, meg tantárgyleírásokat, bár most még elrettentően hathatnak. Viszont a szakleírást érdemes, ott pontosan leírják, hogy mi a képzés célja és miket csinálhatsz végzettként. :)


Üdv, egy orvosis

2017. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2017. júl. 30. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

#1.

Nekünk átalános 7.-től van biológia és kémia es természetesen most 9.-ben is, pedig egyik sem olyan iskola.

A nővéreimnek is volt.

2017. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom iskolája válogatja :) bár úgy tudom, a legtöbb iskolában tényleg nincs 9.ben biosz, de mind látjuk vannak kivételek :)
2017. júl. 31. 23:07
 7/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Én anno úgy kezdtem a 9. osztályt, hogy ügyvéd szerettem volna lenni, mert nagyon szerettem a történelmet általános iskolában. Azonban egy nagyon köcsög tanárt kaptunk, aki abszolút megutáltatta velem ezt a tantárgyat, és le is mondtam erről az 'álmomról'. Viszont általános iskolában a kémiát utáltam a legjobban, mert egy nagyon rosszindulatú tanárom volt. Hidd el, egy rossz tanár nagyon sokat tud befolyásolni. Azonban, ha tényleg elhatározod, hogy gyógyszerész akarsz lenni, akkor ne tartson vissza egy tanár se! De a mondandómat befejezve, idén emelt szintű érettségiztem biológiából és kémiából, és fel is vettek Szegedre a Gyógyszerésztudományi Karra! :) AZ utolsó évem iszonyatosan kemény volt, 9.,10.,11. osztályban nem voltam végig kitűnő, de a 4,6-os átlag mindig megvolt. Nem nehéz bekerülni a gyógyszerészetire (385 pont, ami valljuk be, nem olyan sok), viszont annál nehezebb bent maradni. Ha a kémia nem megy majd, érdemes magántanárhoz vagy előkészítőre járni. Véleményem szerint, teljesen felesleges már első évtől kezdve az érettségikkel gyötörnöd magad, ugyanis szinte semmilyen tudásod nincs meg hozzá. Először az alapokat sajátítsd el, koncentrálj a többi tantárgyra, és utána kezdj neki az előző évi érettségi feladatsorokba. ( Én először 12.ben csináltam érettségi feladatokat, előtte teljesen értelmetlen nekiesni). Egy szó, mint száz, sok kitartást és türelmet kívánok Neked, és hogy sikerüljön majd 4 év múlva elérni az álmaidat!

Ui.: A gyógyszerész a patikában "hátul", a laborban készíti a gyógyszereket, amely lehet magisztrális, személyre szabott vagy vény nélkül kapható! :)

2017. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5, gimiben kilencedikben nincs, sőt, még nyolcoszt gimiben is hiába van nyolcadikig, kilencedik kimarad...
2017. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. aug. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!