Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudományos Diákköri Konferenci...

Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) előnyt jelent a későbbiekben szerintetek?

Figyelt kérdés

Voltam helyi fordulón, és kaptam néhány negatív megjegyzést a professzoroktól. Továbbjutottam, de igazából el is ment a kedvem az országostól, mert nem látom sok értelmét.


Nekem ez nagyon úgy tűnt, hogy a leendő kutatóknak, egyetemi tanároknak van kitalálva, én meg egyáltalán nem erre szeretnék továbbhaladni.


Inkább gyakorlat orientált vagyok (mivel lehet egy problémát megoldani, mi a megfelelő módszer stb..) és hajlamos vagyok a legmélyebb részletek felett elsiklani. Az előadásom során is ebbe kötöttek bele, és nem azt értékelték, hogy mit csináltam magamtól.


Szerintetek érdemes azért végigcsinálnom, lehet ebből valami előnyöm? Vagy ha nincs motivációm, akkor hagyjam el?



2018. febr. 8. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

TDK előnye:

-plusz pont erasmusra

-plusz pont mesterre

-leadhatod szakdogaként


TDK hátránya:

-rengeteg időt elvesz

-mellette nemigen tudsz tanulni, ergó romlik az átlagod, ezáltal kevesebb lesz a tanulmányi ösztöndíjad

-nem biztos, h helyezést érsz el (pedig csak a helyezettek kapnak plusz pontot!)

2019. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!