Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire esélytelen a helyzet...

Mennyire esélytelen a helyzet így?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni viszont ehhez újra kell érettségiznem. Ahhoz hogy idén megpróbálhassam, májusban kell újraraknom az érettségit, matekből és infobol (gazdinfo-ra szeretnék menni/proginfora, de mindenkeppen informatika eredekel leginkább) BGRE jelentkeznék gazdinfora, ahova a ponthatár 319 ha jól néztem. Az érettségim ahogy mondtam eléggé rossz lett, mind a kettőből 2est tudtam összehozni, bevallom egy szót nem tanultam rájuk, akkori fejjel nem érdekelt az egész, viszont most 22 évesen rájöttem valamit kezdeni kell magammal. Mind a kettőből 80-90% ot kellene irnom, így lenne 350 pontom ami még nem biztos hogy fix felvétel de meg szeretném próbálni.Nem vagyok hülye gyerek, csak akkoriban eléggé beszippantot a játékok világa így azzal foglalkoztam tanulás helyett. Viszont amikor odafigyeltem simán hoztam a 4es 5s jegyeket. Mennyi esély van felkészülni májusig minden nap tanulással, matek miatt tanárhoz járnék azon kívül, hogy itthon tanulnék. Nyelvvizsgán is gondolkodom a + pont miatt, de előbb az érettségi a cél.

Meglehetne csinálni vagy ne is álmodozzak erről?



2018. jan. 31. 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Szokj le a mentegetőzésről.

Az a múlt volt, senkit sem érdekel, hogy milyen eredményekkel végeztél. Ez van.


80% infó és matek?

Háááááááááát nagyon necces.


Azonban ez sokmindentől függ.


1.) Most milyen szinten állsz? Milyen a logikád? Mennyire ismered a word-excel-acces- triót?


Ezek nélkül nehéz megmondani.


80% matek az már nem olyan kevéske, azonban ha jó a logikád és tényleg!! tartod minden nap azt a min. 3-4 órás matek tanulást, emellé tanár, akkor összejöhet, de nem 100%. Ehhez kell egy jó logika is.


Infó.

Nem nehéz a középfok, office programcsomag.

Erre elég 3 hónap, szintén napi 4 órás gyakorlással.

2018. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Infót azt tudom, az nem probléma, inkább az elmélet része amit jobban kell átnéznem. Matekban abban nem vagyok biztos , sosem tanultam szakközépbe, elég rossz iskolába jártam, és nem is tanultam csak ritkán, akkor viszont hoztam a "szintet".
2018. jan. 31. 21:52
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha a matekot négyes szintre tudnám (65%), infót hoznám, mellette egy középfokú nyelvvizsga( erre nem kellene sokat tanulnom) akkor 330 pontom lenne, de ezzel mennyire esélyes a bekerülés? Inkább ne sürgessem és jövőre jelentkezzek jobb pontszámmal?
2018. jan. 31. 21:59
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Elméletet infóból ráér az írásbeli után is.

Van 10-20 tétel.. betanulni nem több, mint 4-5 nap 100%-osra.


Miért nem mész vidéki egyetemre?

Ott az infó szakok 280-as ponttal futnak.

2018. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Bp-n élek, itt szeretnék egyetemre járni elsősorban . Megpróbáljam és maximum nem sikerül, majd megyek ősszel újra, vagy tanuljak őszig és akkor fussak neki inkább?

Ha most nem sikerülne úgy ahogy akarom akkor újra mehetek ősszel? Vagy ez limitálva van hányszor lehet újraérettségizni?

2018. jan. 31. 22:20
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp próbáld meg. Középszinten elég könnyű elérni mindkettőből 80-90%-ot. Viszont ehhez tényleg gyakorolni kell. Kezdd el minél hamarabb és menni fog az. Ne add fel és csináld.
2018. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi :) Annyi a gond, hogy pótfelvételin csak önköltséges lehetőség van, ami 300 ezer/ félév, támogatásról nem nagyon beszélnék.. Dolgozni mellette nem hiszem , hogy tudnék, így marad az állami jövőre.
2018. jan. 31. 23:15
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem Február 15ig lehet felsőoktatásba jelentkezni?
2018. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De. Viszont nekem nincs annyi pontom , hogy megpalyazzam.
2018. febr. 1. 05:45
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Matekból be kell gyakorolni a típusfeladatokat, és egy négyes könnyen megvan. Infót nem tudom, abból nem érettségiztem. Viszont bőven van időd májusig, ha rendesen készülsz, esetleg felkeresel matekból egy magántanárt, biztos sikerülni fog.
2018. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!