Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki diákhitelt...

Van itt olyan, aki diákhitelt vett fel, vagy készül felvenni, mert más lehetősége nem volt?

Figyelt kérdés

Főként olyanok válasza érdekelne, akiknek nem segítettek vagy nem tudtak segíteni semmilyen formában. Mindent maguknak kell/kellett megoldani az étkezéstől a lakhatáson át a ruhákig, gyógyszerekig, tehát mindent!


Én ilyen helyzetben vagyok, de a szak amire megyek humán (igazságügyi igazgatási), tehát nem mérnök, informatikus és egyén ilyen keresett és jól fizetett szakok.


Igazából csak ez a segítségem van, hogy nappalin tudjak tanulni, és egyáltalán tanulni tudjak.


Ilyen esetben megéri felvenni? Teljesen el vagyok keseredve és tanácstalan vagyok, nem tudom mihez kezdjek.


2018. febr. 10. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
De ilyen helyzetben miért ragaszkodsz a nappalihoz? Levelező mellett dolgozhatnál és nem kéne eladósodnod mielőtt munkába állsz.
2018. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Ennek több oka is van.

Főként mentális, nincs könnyű életem, ami megviselt, és biztos vagyok benne, hogy nem tudnék munka mellett még tanulni is. Igazából gyakran még gondot okoz az is, hogy dolgozzak. (járok szakemberhez)

Első diplomám lenne, fiatal vagyok még, közösségbe szeretnék járni, és nem lemondani már most mindenről (nem bulizásra és egyéb felesleges pénzköltésre gondolok), hiszen eddig is azt kellett tennem.

Ha odakerülök, hogy munkakeresés, szerintem előnyösebb lenne a nappali, mint a levelező, főként első papír esetében.

Főként ezek miatt ragaszkodnék nagyon a nappali képzéshez.

2018. febr. 10. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem piacképes végzettségnél mindegy hogy levelező vagy nappal véleményem szerint. De arra is gondolnod kell, hogy mikor már magad kell eltartanod, akkor abból a nettó kb 140 ezerből futni fogja-e albérletre, rezsire, ételre plusz még a 10-20-30 ezres törlesztésre is?
2018. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Annyira nem gondolnám rossz szaknak, hogy teljesen lehetetlen legyen vele elhelyezkedni. És szerintem azért a fizetés sem annyira tragikusan rossz, hogy 140 ezer. Nyilván nem fogok több százezret keresni egyből, ezt tudom....

Az anyagi részébe már be kellett kóstolnom sajnos, már tizenéves korom óta magamnak kell megvennem mindent.

2018. febr. 10. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Felvettem!


Miért? Mert bitang olcsó hitel és ezzel, amire végzek lesz egy kezdő tőkém.

Enélkül az egyetem után ott lennék egy ft nélkül.

2018. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Felvetted befektetni, vagy felvetted abból élni?
2018. febr. 10. 20:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem szobatársam felvette, bár ö az orvosi tandijára. Azt nem tudom, hogy kezdetektöl abbol tanul vagy idöközben vette fel, de elég durva lehet visszafizetni.


Osztályfönököm fia vette még fel régebben, mindig nekünk mondta, hogy a fia 35 éves és még mindig azt nyögi. Bár nem tudom, hogy késöbb kezdte el törleszteni, vagy rögtön az egyetem után, milyen lehetöségek vannak erre, annak nem néztem utána.


Hát ez nehéz helyzet egyébként, ha mellette nem rendelkezel megtakaritással. Havonta fel kell venned legalább 60-80 ezret, hogy meg tudj élni, ami egy 3-4 éves szak után iszonyat nagy összeg lesz. de az sem jobb megoldás, ha végzettség nélkül állsz munkába.:/ Ugyhogy lehet inkább bevállalnám a diákhitelt.

2018. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem élek diákhitelből, azért veszem fel, hogy legyen pénzem a bankba. Magyarul átutaljâk, én meg átrakom állampapírba(kockázat mentes).

Így ha majd végzek, lesz majdnem 2 millió ft-om készpénzben.

Cserébe a 3 év alatt max 100e Ft elmegy kamattörlesztésre.


Nekem ez ennyit simán megér.

Egy házhitel kezdőtőkéje vagy egy autó+3 havi lakbér/élhetés ára.

Vagy egy külföldi új élet alapja, 3-4 hónapra elegendő amíg találok állást


Egy kezdőtőke, amit alapból nem tudok magamnak megteremteni spórolás nélkül.


Nem mindenki azt látja jónak, hogy élek 30 évig albérletbe, amire tudok venni, egy 2 szobás garzont. :)

Amikor lehet az 15 év alatt is ha hitelt veszel fel.


Csak ugye.. nem mindenki szereti a kockázatot, illetve sokan nem értik meg, hogy a hitel csak akkor rossz ha rosszra használod fel, amúgy egy áldás.

2018. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Igen, a te helyzeted más. Neked ez egy jó kis befektetés.


Nekem viszont konkrétan élni kell a diákhitel. Kajára, lakhatásra. Na így már szar helyzet.

2018. febr. 10. 22:27
 10/10 anonim ***** válasza:

A világ egyik legjobb befektetése az ha önmagadba fektetsz be.

Ez kell, hogy megélj?

Akkor vedd fel.


Hidd el, hogy jobb diplonás bérből diákhitelt fizetni, mint közmunkából éhezni.

2018. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!