Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra érdemes tovább...

Milyen szakra érdemes tovább mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára itt a február 15, lejárt az egyetemre való jelentkezésnek a határideje.

Segítségeteket szeretném kérni, mert nem tudom ,hogy milyen szakot lenne érdemes megjelölnöm.

Mindenképp nappali tagozatos képzésben szeretnék részt venni. Ennek az az oka, hogy nem szeretek úgy tanulni, hogy nincs elmagyarázva! :)

Ezért Nyíregyháza, ami a legközelebb van.

Kisvárda is szóba jöhetne, de sajnos ott csak levelezői indul.


Érdeklődési körömbe NEM tartoznak a következő tantárgyak: biológia, kémia, földrajz.

Matematika középiskolában hármas illetve négyes érdemjegy között mozgott. De ha ezzel a tudással mennék programtervező informatikusnak akkor igencsak kevés lenne.

De az utóbbi szak nem érdekel, mivel programozáshoz sok türelem kell, nekem pedig nincs.

Rajzoli, énekelni nem tudok, művészi pálya kizárásra került :)

Érettségi eredményeim illetve utolsó két év végi eredmény:

magyar nyelv és irodalom: 61%

Matematika: 46%

Történelem:%

Angol nyelv: 80%

Informatika: 70%

Év végi eredmények:

Magyar nyelv: 3-3

Irodalom: 4-3

Történelem: 4-4

Matematika: 4-3

Választott tantárgy: fizika: 4-4

Ahogy számolgattam szóba jöhet a turizmus-vendéglátás illetve gazdálkodási menedzsment. De utóbbiról úgy tudom, hogy nehéz a matematika, ha tényleg így van akkor sajnos kizárásra kerül.

Nehéz ez sajnos. Tavalyi éven közösségszervezésre szerettem volna beadni a jelentkezést, de sajnos idén is emelt szintű érettségi kell hozzá, ami nekem sajnos nincs. (Pedig én el tudnám magam képzelni akár rendezvényszervezőként) De a logisztika is érdekel.(Ha jól tudom szállítmányozás, fuvarozás, futárok útvonalát tervezi meg a lehető legköltséghatékonyabban)


Informatikai rendszergazda OKJ-ra járnék most elvileg. De sajnos se Kisvárdán(II. Rákóczi Ferenc gimnázium) illetve Nyíregyházán (Wesselényiben illetve Inczédyben sem indult)

De ezt nem is bánom, mert egyik iskola sem a minőségi oktatásról hires.

Érdemes lenne megpróbálnom szeptembertől ismét ezt a szakot?(Mert ez az a szak amiben szívesen dolgoznék vagy bármilyen más szak érdekel, amiben szerelni, javítani kell dolgokat.) Van-e esetleg Nyíregyházán olyan iskola, ahol normálisan tanítják ezt a szakot vagy ezzel rokonban lévőt?

Ha számít akkor jelenleg irodai titkár tanfolyamon vagyok. (Muszájságból ille, hogy ne legyen felesleges az évem, azért jelentkeztem erre. 11 hónapos,de nappali tagozatos iskolával ott lehet hagyni.)

Köszönöm a válaszokat. Boácsánat, hogy ha egy kicsit hosszú voltam. De már ott vagyok, hogy 21 éves leszek mire jövő szeptember lesz, még egy évet nem hagyhatok ki.)



2018. febr. 10. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

"Mert ez az a szak amiben szívesen dolgoznék vagy bármilyen más szak érdekel, amiben szerelni, javítani kell dolgokat."

Leírtad magadnak a választ. :)

Ne a tantárgyakon agyalj, hogy mi hányas, hanem hogy mi az, amit igazán szeretnél csinálni, mi az amiben el tudod magad képzelni. Csak is olyan szakot fogsz tudni elvégezni és leszel benne később sikeres, amit örömmel csinálsz.

2018. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!