Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 22 évesen nem késő elkezdeni...

22 évesen nem késő elkezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt lehetőségem továbbtanulni, de idén úgy adódott, hogy végre megvalósíthatom az álmomat.

Nem tudom, hogy milyen lenne a fiatal korosztállyal együtt tanulni nappalin. Nem lenne furcsa? Illetve koliba nem ciki ilyen korban menni? :D



2018. febr. 11. 00:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem voltak első évfolyamon 25 éves osztálytársaim is, szóval nem késő. Egyik munkatársam pedig 28 évesen diplomázott le.
2018. febr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

22 évesen nem nagyon nézel ki máshogy, mint egy mai 18-19 éves.

Mert hú de sok 4 év.. kb. semmi.

Koliban meg az átlag életkor simán 20 fölött van...

2018. febr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
15%
Kettes, főleg, hogy az egyetem öt évig tart. Mint az közismert.
2018. febr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Én is hasonló problémák miatt halasztottam idáig. 23 évesen kezdtem a jogi egyetemet, bár valószínűleg 27 évesen végzem már (korábbi jogi foszkom miatt sok tárgyat befogadtak), és nem vagyok egyedül, sok hasonló korú csoporttársam van (idősebb is), sőt van olyan ismerősöm is, aki majdnem 26 évesen kezdi majd a képzést. :)
2018. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Anyum 39 evesen tette le a masodik diplomajat..:) Nem keso egyaltalan, egy csomo felnott hallgato szokott lenni!
2018. febr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A felnottre a +25 eveseket ertettem.:D
2018. febr. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi után 3 évet hagytam ki az egyetemből OKJ miatt. Akkor még sajnos azt gondoltam, hogy az OKJ jó lesz valamire. Ráadásul év vesztes is vagyok, így én is pont 22 évesen vágtam bele az egyetembe. Én sose éreztem azt, hogy öreg lennék az átlaghoz képest. Az évfolyam társaim közül többen voltak akik szintén néhány év kihagyással kezdték a sulit. Meg hát tele volt az egyetem bukdácsoló hallgatókkal. Rengeteg olyan embert ismerek, akik velem együtt kezdték a BSc-t és most tartanak a vége fele. Csak az a "probléma", hogy én azóta már az MSc-n is túl vagyok és már a PhD-t is elkezdtem, pedig BSc-n én is csúsztam egy évet. Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy ennyi idősen nem fogsz kitűnni a tömegből. Másrészt ha ez az álmod, akkor komolyan pusztán azért feladnád az álmodat, mert attól félsz, hogy idősebbnek tűnsz egy picivel az átlagtól? És ha tegyük fel, idősebbnek is látszanál, akkor mi történik? Ér bármilyen retorzió? Lesz ennek bármilyen negatív behatása a te életedre? Nem! Vagy attól félsz, hogy ki fognak gúnyolni? Ez nem az óvoda! Szerintem oltári nagy baromság lenne ezért feladni az álmodat.
2018. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 évesen kezdtem el a mostani egyetemet, mert "rossz" iskolába felvételiztem gimi után, igy elment 2 évem arra. Senki nem nézett rám furán, voltak még velem egykoru hallgatok. A szobatársam 25 éves volt, mert gimi után kiment külföldre, igy késöbb kezdte az egyetemet, a másik szobatársam meg 26, csinálta az msc-t. Ugyhogy senki nem fog téged kinézni onnan, egyáltalán nem vagy elkésve semmivel.
2018. febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"milyen lenne a fiatal korosztállyal együtt tanulni nappalin. Nem lenne furcsa"

xd ezt úgy irod mintha 14 évesekkel mennél egy suliba, holott semmi küönbség nincs egy 18 meg 22 között kinézetre kb.

2018. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetememen láttam már 60 év körüli férfit is vizsgázni :D
2018. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!