Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen elkezdeni az orvosi...

30 évesen elkezdeni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy elvégeztem a fizikus szakot elméleti fizikus szakirányon (BSc) az ELTE-n, 25 éves leszek amikor elvégzem ugyanitt a Matematikus MSc-t aktuárius szakiránnyal.

Érdekel a sugárterápia, saját kutatásból készítettem a diplomamunkámat, és jelenleg is cikket írok aktív résztvevőként egy budapesti kórház munkacsoportjában.


Az aktuárius MSc túlságosan messze nem áll ettől a területtől, ugyanis masszív statisztika szükségeltetik ezen szakterület komolyabb műveléséhez és kutatásához, a legerősebb statisztikai tudást pedig épp az aktuárius szak adja Magyaországon.


A részletek kifejtése elég hosszú lenne, így azokat mellőzöm, a lényeg az hogy aktuáriusként nagyon sokat lehet keresni Magyarországon pályakezdőként is, szóval az egyetem után meg szeretném teremteni a saját egzisztenciámat, utána pedig elkezdeni az orvosi egyetemet. A cél természetesen nem a belgyógyász képesítés, mert ahhoz már tényleg késő elvileg, hanem sugárterápiás szakorvos. Ezt a 3 területet összehozni nagyon komoly és hasznos dolog lenne.


Az orvos ismerőseim bátorítottak ez ügyben engem és tájékoztattak, hogy nyugodtan elkezdhetem 30 évesen is, mert az azt megelőző években folyamatosan tanultam és szellemi munkát végeztem, valamint annyira nehéz sem lesz mint a másik két szak, csak ugye több..


Azt szeretném kérdezni azoktól, akiknek van némi rálátásuk ezekre a dolgokra, hogy nekik mi a véleményük, érdemes-e elkezdeni ennyi idősen, illetve ti megtennétek-e?



2016. ápr. 2. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sztem abszolut lehetseges. Ne ugy fogd fel, hogy 12 ev minuszban vagy, hanem hogy 12 evet szakmai alapozassal toltottel.

Mindenesetre a celjaidat gondold vegig: mivel szeretnel foglalkozni, ha vegeztel. Marmint hogy PONTOSAN mivel, es hogy tenyleg ez az egyebkent hosszu es rogos ut vezet-e oda. Az orvoskepzes nagyon hosszu ideju, merlegeld, h tenyleg tudsz-e nappalira jarni annyi ideig. Nem csak 30 evesen, hanem majd 36 evesen is. Az biztos, h a maganeletedet azert beszukitene (csaladfenntartas, gyerekvallalas stb.).

Ami meg merlegelendo: tudsz-e allamis kepzesre jarni. Fizetosre tuti nem mennek.

Nekem tobb diplomam van, 4 eves csuszassal kezdtem. Nem bantam meg sose.

2016. ápr. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen.
2016. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"érdemes-e elkezdeni ennyi idősen, illetve ti megtennétek-e?". Én nyilván igen,mert fanatikus vagyok :P

Egyébként józan paraszti ésszel pedig nem. Ha van már egy egyetemi diplomád,ami keresett és jól tudsz keresni vele,akkor nem értem miért kezdenéd el 30 évesen az orvosit,ami alsó hangon is 10 év ,mire szakorvos leszel kb. 40 évesen leszel friss szakorvos. Ha államin már szereztél diplomát,utána csak fizetősön kezdhetsz bele egy másik szakba sajnos,ami félévente 1.000.000 HUF. Orvosi mellett nem is lehet dolgozni,legalábbis az elején biztos nem. Tehát ha 6 évig fenn tudod tartani magad anélkül ,hogy dolgoznál és ki tudsz fizetni 1 milliót félévente + könyvek + egyéb költségek,akkor én belevágnék a helyedben. Illetve értem,hogy sugárterápiás orvosi állás vonzó,de a sugárterápiás orvos csak kezeli a betegeket, és a gép működésének alapjait kell neki érteni,tehát a radiofizika tudásodat maximum úgy tudnád kamatoztatni,hogy "építesz" egy gépet sugárterápiás orvosként :D . Illetve ennyi évre (5) nincsen sok értelme előre tervezni,mert még ezer dolog jöhet közbe pl.:haláleset,gyermekek születése stb. Nekem ennyi a véleményem,és semmi rosszindulat nincs benne :D

2016. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled?
2021. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eltelt 6 év. Mi a helyzet?
2022. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!