Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Ausztriában szeretnék...

Ha Ausztriában szeretnék dolgozni, előtte milyen képzést végezzek el?

Figyelt kérdés

ápolói kizárva mert nem tudnám megcsinálni...

Van irodai,szociális, és most végzem a gyógypedagógiai asszisztens képzést. Meg idén jelentkeztem szociálpedagógia alapszakra, ami nem biztos,h. elindul. Van közép szintű nyelvvizsba bizonyítványom németből, de már passzív a tudásom. Esetleg van olyan rész Ausztriában,ahol sok magyar él és oda keresnek magyar munkaerőt. Így nem csak németül kellene beszélnem.



2018. febr. 11. 11:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és vami olyanra gondoltam, ami a szociális területhez kapcsolódik,h. némi gyakorlatot is szerezzek és amihez nem kell magas nyelvtudás, inkább az alapszint legyen a szükséges.
2018. febr. 11. 11:26
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha jól akarod csinálni anyagilag, akkor a határ mellől jársz ki dolgozni. Németet hozd vissza azért közép szintre.


Az a baj, hogy ezek közül szerintem pont az ápolóival lehetne talán esélyed. Nem kizárt, hogy marad sajnos a fizikai meló. De ha a pénz a lényeg akkor gondolom úgyis bevállalod 300-500 ezer Ftért :D

2018. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem a pénz a lényeg, hanem inkább a tapasztalat minden téren!
2018. febr. 11. 11:32
 4/13 A kérdező kommentje:
szobalányról mit gondoltok?
2018. febr. 11. 11:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan képesítésem, hogy: szállodai szobaasszony. OKJ-s képzés volt, de soha nem dolgoztam benne. Nem fehér embernek való munka.
2018. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért??

esetleg dajkáról mi a véleményetek?

2018. febr. 11. 11:42
 7/13 A kérdező kommentje:
a meglévő képzések mellé még szükséges lenne elvégeznem a dajka képzést vagy azok lefedék?
2018. febr. 11. 11:43
 8/13 anonim ***** válasza:
A német mindenképp kell, irodai melóban is. Színmagyar területek Burgenlandban sincsenek, de ez tulképp lényegtelen.:-) Fizikai munkára ki lehet menni nyelvtudás nélkül, főleg szezonálisra. Az ápolóképzés egyébként nem olyan vészes, és azzal tényleg el tudnál helyezkedni, az oberwarti kórházban tudok olyan osztályról, ahol 90%-ban magyar az egészségügyi személyzet, orvosokat, ápolókat beleértve. Szombathelyről vagy a környező falvakból simán ki lehet járni, és tényleg sokkal jobban kijössz anyagilag.
2018. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen, tudom,hogy azzal eltudnék helyezkedni, viszont a pelenkázás, gyógyszerek beadása, injekció kezelése tőlem kicsit távol áll, bár elgondolkozok rajta, szóval lehet,h. nem kivitelezhetetlen részemröl. még győzködnöm kell magam :D
2018. febr. 11. 11:51
 10/13 anonim ***** válasza:
A szobaasszony-melóhoz is elvárnak valamennyi nyelvtudást, ha fizikailag bírod, próbálj meg pályázgatni. Nem olyan könnyű, mint gondolod, de pár év alatt össze lehet rakni egy kis tőkét vele.
2018. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!