Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy konduktor inkább gyógytorn...

Egy konduktor inkább gyógytornász, vagy óvodapedagógus?

Figyelt kérdés
Csecsemőgyógytornász szeretnék lenni, tehát hároméves gyógytornász képzésre kétéves mesterképzést felvenni egy másik intézményben, viszont ha a konduktor képzés gyógytornászati alapokra épül, nyilvánvalóan sokkal egyszerűbb lenne oda felvételizni egyből. Szorít a az idő, február 15-ig kell jelentkeznem.
2018. febr. 12. 15:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Oh, igen, és az is érdekelne, hogy vajon milyen eséllyel tudnék egyetem mellett dolgozni. A Semmelweis Egyetem Pető András karának konduktor képzéséről van szó.
2018. febr. 12. 15:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az idei educatio-n pont efelől is érdeklődtem. Arra emlékszek, hogy a konduktor "pedagógusabb", mint a gyógytornász. Itt főleg kisgyermekekkel foglalkozol, akár szellemi sérültekkel is, míg egy gyógytornász inkább felnőttekkel műtétek utáni gyors javulását segítve. Ha tévedek javítsatok ki :)
2018. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és tanulásilag eltér, mert egy konduktornak a magyar kötelezően kell a felvételihez+alkalmassági és úgy a szabadon választott (amit most nem tudnék mondani) míg egy gyt-nek nem kötelező.
2018. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2018. febr. 12. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:
És ponthatárilag a Pető tavaly 310 volt, Pécsre a gyt 380, a zegerszegi képzésükre 335 körül, Debrecen 398, Pest 423 körül, Szeged meg 406. Én gyt és konduktir között vacilálok, de a magyartól elment a kedvem az új tanárunk miatt. Bocsi, hogy ennyit írtam, ha gyt-re mennél hová mennél szívesebben? :)
2018. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem tanártól függetlenül jól fog sikerülni az érettségid. :) Mivel a párom most Pesten dolgozik, így mindenképp csak SE-n gondolkodom, illetve hogy ott gyt legyen, vagy konduktor. A gyógytornásszal az a gondom, hogy a fix órarend miatt nem tudnék dolgozni mellette. :(
2018. febr. 12. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Közelebb van az óvodapedagógushoz, mert kell hozzá beszéd-, ének és fizikai alkalmassági is.
2018. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a gyt nem olyan, hogy mellette melóz. Nyáron lehet, de gondolom nem csak akkor akarsz. Sajnos jövőre érettségizek csak, addig lehet magamtól megtanulom a magyart, de a mostani tanárom nagyon kiveri nálunk a biztosítékot. Az SEről nem tudok nagyon nyilatkozni, egy osztálytársam barátja jár oda, azt mondta nagyon nehéz (nem tudom ez mit takar) állapot felmérések vannak minden szemeszterben állítólag. Én a pécsire vagy szegedire járnék. Azt mondják Pécs nagyon lecsökkent, még Zegerszegre is érdemesebb menni. Mindenesetre neked sok sikert és írd meg majd az eredményt :)
2018. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem feltétlenül a felvétel módja érdekel, inkább az, hogy egy konduktor mindennapi munkája során gyógytornászati ismereteket alkalmaz-e inkább, vagy pedagógusit. :) Bocsánat, ha kicsit zavaros volt a kérdésem.
2018. febr. 12. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!