A Germanisztika büfészak?

Figyelt kérdés
Leadtam a jelentkezésemet, nagy valószínűséggel fel is fognak venni. Nagyon szeretem ezt a nyelvet, el tudom képzelni magam tolmácsként, de akár még tanárként is. Viszont sokan mondják, hogy a bölcsész szakok nem érnek semmit, meg nem lehet velük elhelyezkedni. Ugye a germanisztikára azért ez nem jellemző?

2018. febr. 12. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olasz szakra jártam, amit még inkább büfészaknak tartottak, és sokan úgy gondolták, hogy nem megyek vele semmire. Ehhez képest elég jól megéltem belőle Magyarországon is, és most külföldön is. Tanítok, fordítok, tolmácsolok. Míg Magyarországon éltem, egy nyelvóráért elkértem 3000 Ft-ot, tolmácsolásért 7000-10000/óra. Tanítottam nyelviskolában, egy ideig egy gimnáziumban is, illetve 8 éve dolgozok egy fordítóirodának. Szóval elég sok a lehetőség, ha jól csinálja az ember.
2018. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos jön majd valaki, aki azt írja, hogy igen, és hülyeség, DE...

Ha jól megtanulod a nyelvet, akkor szerintem nagyon hasznos és ha jól helyezkedsz jól is kereshetsz vele.

Pl. Egyik rokonom egy cégnél dolgozik, mint német-magyar tolmács nagyon jól keres vele.

Szóval hajrá, a nyelv mindig hasznos. :)

2018. febr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem rég végeztem germanisztikát, néderlandisztikán illetve meg van a skandinavisztika is..sajnos nem sokat értem vele. De élveztem :) a skandinvasztikát, néderlandisztikán elég szivatosak voltak es neha kellemetlen a kivetelezes en a skandinavisztikat ajanlom!
2018. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Felső fokú nyelv tudással sok helyen ellehet helyezkedni. De a német nyelvtörténettel önmagában nemsokra mész.
2018. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
A bölcsésszakok között sok a büfészak, de ez alól a nyelvek mindenképp a kivételek között vannak. :)
2018. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!