Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3as matekkal mérnökinfóra?

3as matekkal mérnökinfóra?

Figyelt kérdés

Nem tanultam matekot kb soha mert úgy gondoltam, hogy nem lesz rá szükségem. Erre idén év elején elhatároztam, hogy mérnökinfóra fogok jelentkezni.Igazán nem tudtam, hogy mit kezdjek az életemmel gondoltam ez jó lesz (280pont, informatikusokra van kereslet, magas fizetés,stb). Lényeg a lényeg idén kezdtem először matekozni és láthatóan nagy hiányosságok vannak (4es lettem félévkor). Szerintetek így érdemes megpróbálni? Ha nagyon ráfókuszálok majd a tanulásra bírni fogom?

Gondoltam arra is, hogy elmegyek anglisztikára vagy vmi büfészakra mivel angolból jó vagyok de az elég indokolatlan szerintem.



2018. febr. 13. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ezt nem sértésből mondom, de így ne is álmodj róla. A matekon még sok kitűnő tanuló is elvérzik, ha meg csak azért mész infóra "mertcsak", "vanmunka", vagy mert "jólfizet", akkor az infó részével se fogsz sokáig jutni, ahhoz szorgalom és érdeklődés kell az informatika iránt, hogy letedd a seggedet programozni és képezni magad.


De ha komolyan gondolod, akkor azt mondom, hogy minél előbb matek magántanár, jobb esetben még a héten, legkésőbb jövő héten kezdj neki, talán még nyáron keresztül is nyomjad, egyetem alatt meg végképp, és akkor teljesíthető. Ha pedig nem programoztál még, akkor beza még a mai nap állj neki.

2018. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod tényleg elég flegmának tűnök így a kérdésem visszaolvasva. A matek tanár megvan.Érdekelni meg érdekel a programozás azzal nincs gond de ötletem sincs, hogy hogyan fogjak neki. Tudsz javasolsz vmi konkrét oldalt/könyvet kezdőknek vagy csak elég ha keresek egy random szimpatikus weblapot?
2018. febr. 13. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik volt osztálytársam kettes-hármas volt emelt matekból a gimiben (a közép matek érettségije is hármas lett), most másodéves mérnökinfón és jól megvan...én végig ötös voltam emelt matekon, de végül más területet választottam és már alig emlékszem valamire matekból...Alapvetően nem ezen múlik, hanem a szorgalmon. Ha valóban azt akarod, akkor neki kell álnod tanulni, gyakorolni és ezt folytatni az egyetemen is, remélhetőleg a lelkesedésed is megmarad (ehhez pedig az kell, hogy valóban ezt akard és érdekeljen, ezt gondold át, hogy komolyan gondolod-e vagy csak azért választod mert könnyű bekerülni és jól lehet vele keresni). Egy biztos, hogy tanulás nélkül nem fog menni. Ugyanakkor, ha valóban odateszed magad és foglalkozol vele, akkor ugyanúgy van rá esélyed, mint bárki másnak.
2018. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolókkal. Ha van motivációd a tanuláshoz, akkor simán meglehet. De szerintem gondolkodj el azon, hogy magát a munkát szeretnéd-e. Mert igen, jól hangzik az, hogy sokat keres az ember, ez egy ideig tud is motiváló lenni, de szerintem ez önmagában kevés. Ha valaki csak a pénzért akar valamit, akkor előbb-utóbb szerintem lankadni fog az akaratereje, mert az túl távoli célnak tűnik. És amúgy nem is ehhez a szakhoz specifikus, hiszen nem csak a mérnökinformatikusok keresnek jól. :)

Arra gondolok, hogy inkább annak járj utána, hogy szeretnéd-e azt csinálni, ami a munkával jár? Ha erre igen a válasz, kérdezd meg magadtól azt is, hogy miért? És ez legyen a motivációd.


Az, hogy nem megy a matek, mert eddig nem érdekelt, szerintem nem nagy dolog. Most már a matektanuláshoz is megvan a motivációd.


Én például sose szerettem túlzottan a kémiát, nem is voltam belőle túl jó - én is 3-as voltam utolsó félévben, mert már alig vártam, hogy vége legyen. Aztán gimi után kitaláltam magamnak, hogy gyógyszerész leszek. Elővettem a kémia könyvet, elkezdtem tanulni és bumm. Nem csak, hogy megtanultam a kémiát de meg is szerettem :D Szóval én mondom, nincs lehetetlen. Hajrá!


Ja, és szerintem btk-ra is elhivatottság kell. Oda se menj csak azért, mert "jó az". Ezt is tapasztalatból mondom, 1 évig btk-n voltam és csak azért mentem oda, mert nem tudtam kitalálni jobbat a felvételi pillanatában és mindenáron jelentkezni akartam valahova.

2018. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Nyugodtan mehetsz hármas matekkal én anno 53% matek érettségit írtam,igaz engem nem érdekelt a matek soha.Igaz írtam egy 92% emelt infó érettségit és felvettek bme vik-re. A középiskola matek más mint az egyetemi jelenleg 3 éve vagyok az egyetemen elsőre minden vizsgám sikerült. Ha van kitartásod menni fog. Viszont ha még nem próbáltál programozni mindenképp próbáld ki volt olyan évfolyam társam aki azért hagyta ott az egyetemet mert nem tudta sehogy sem megszeretni a programozást tehát ha nem érdekel nem menny oda! CSak időpocsékolás
2018. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyenek ezek a hiányosságok.


Nálunk a kedvenc egyetemi tanáromnak aki Dr meg PhD meg közgazdaság a tanszék ma azt mondta előadáson hogy 2esre érettségizett belőle.


Ha összeszeded magad szerintem nincs gaz.

2018. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

22:31

A "kitűnő tanuló is megszenved vele" általában abból ered, hogy elkényelmesedett, mert középiskolában minimális követelményre megkapta az 5-öst- Én sok ilyet láttam. Az ilyenek szoktak legelőször kihullani, akármilyen furcsán is hangzik.


Én is 3-aska voltam matekból, és a második mérnöki egyetememet járom.

2018. ápr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!