Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki a PTE-ETK...

Van itt olyan aki a PTE-ETK gyógytornász szakára jelentkezik/odajár?

Figyelt kérdés
Tényleg esik a színvonal? Átlagosan meddig vagytok benn? Hány órátok van? Milyen gyakran iratnak veletek? Mi a leghúzósabb óra? Erasmus programot kihasználjátok? Nyelvet tanultok? Érettségitek milyen lett/miből érettségiztek? Bocsi a sok kérdést.

2018. febr. 13. 22:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Az SZTE-ETSZK-ről tudtok véleményt mondani?
2018. febr. 13. 22:16
 2/3 anonim ***** válasza:

én SZTE- ETSZK-s voltam. Arról mit szeretnél tudni?


Vannak kötelező és szabadon választott tantárgyak. A kötelezőknek nálunk fix időpontja volt, ahhoz képest lehetett 'pakolgatni' a szabadon választható tantárgya (i)d. Elég húzós volt az órarendünk kb minden évben, de az első 2 évet izzasztónak írnám le. Reggel 8-tól du 2-3- akár 4 óráig is. Vagy ha lyukas órád van előfordulhatott, hogy vissza kell menned órára és akár még később végeztél.

A péntek általában 'könnyített nap' volt, ott max 2-3 előadás volt (egy előadás óra másfél órás) és ahol nem volt katalógus, oda be sem járt a többség.


A ZH-K k nem vészesek, persze ha minden nap beiktatsz egy kis olvasását, vagy tanulást. Ez néha lehetetlen volt, annyira fáradt voltam (meg ugye nagyon új volt ez a gimihez képest).

Régebben lusta is voltam, így előfordult, hogy pár vizsgán 1-est kaptam. 1 vizsgából 1 félévben max 3x próbálkozhatsz. Elmentem javítani a következő vizsgaalkalomkor és minden okés volt. Ha harmadjára sem sikerül az adott félévben a vizsgád, következő félévre csúszik az a tantárgyad, a kövi félévben is 3x próbálkozhtasz, de ha ismét nem sikerül harmadjára, akkor ha jól tudom ott vége.

Leghúzósabb óra a szigorú tanár miatt funkcionális anatómia volt, majd későbbi években számomra a neurológia , mert az sokszor eléggé "megfoghatatlan" és bonyolult témákat boncolgat. De jó tanárral a nehéz dolgokat is meg lehetett érteni, vagy max segítséget kérsz társaktól, felsőbb évesektől.


Én azért ezt a szakot választottam ,mert a felvételihez elég volt biosz mellé a magyar. Bioszból emelt szinteztem, ez később jól jött, mert élettanból/ kórélettanból és biokémiából sokmindent csak átismételtem az órán, mivel már vettem. Ja még a biofizika is húzós volt, mert nem értettem, de szorgalommal még az is sikerült... igaz másodjára :D

2018. febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) kielégítő volt. Eramusról nem tud írnivalamit, illetve a pécsiről hallottál valamit? És milyen Szeged:mint a csoporttársak, és mint egyetemi város?
2018. febr. 14. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!