Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes úgy...

Szerintetek érdemes úgy egyetemre menni, hogy egyik szak se vonz igazán?

Figyelt kérdés
Jó tanulónak gondolom magam és szeretném megtudni, hogy milyen az egyetemista élet, sokan mondták, hogy kár kihagyni, de egyik szakra se tudom azt mondani, hogy tetszene nekem és érdekelne. Jobban járnék, ha csak kitanulnék egy OKJ-s szakmát ami tetszik is?

2018. febr. 14. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Jobban jársz ha megtanulsz egy jól fizető mesterséget!


Ha utána meg kedvet kapsz valamelyik egyetemhez akkor még mindig mehetsz

2018. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem vonz, nem tudod magad elképzelni a diploma által nyújtott munkalehetőségek egyikeként sem, minek? Semmi értelme akkor. Rengeteg jól fizető OKJ-s szakma van. Ha meg később mégis vonz, akkor még elmehetsz. Az egyetemista élet alatt mit kell érteni? Reggeltől estig órán vagy, aztán évi kétszer megszakadsz a vizsgaidőszak alatt, azon kívül meg illuminált állapotban vagy? Hát engem ez sosem vonzott :)
2018. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a kérdés, hogy egyetem vagy szakma, hanem az, hogy mi érdekel, mivel foglalkoznál szívesen, milyen jellegű munkát végeznél szívesebben, miben vagy jó stb. Ezt kell eldöntened, ezen kell gondolkodnod és, ha megvan a cél, akkor meg kell találnod az ahhoz vezető utat. Ez ideális esetben így működik. Gyakorlatban pedig már sokkal kevésbé, mert ez csak így leírva egyszerű, de ha az ember előtt ott a választás, dönteni kell, akkor az már jóval bonyolultabb. Ezért van az, hogy sokan találomra választanak egy szakot/szakmát, mert "ez jó lesz, ide úgyis bejutok", "az xy is idejárt, azt mondta, hogy jó, akkor nekem is jó lesz", "anyukám/apukám azt mondta, hogy válasszam ezt, mert ez nekem való" stb....Én nem tudom őket okolni, abszolút megértem, mert én is így voltam.


Jó tanuló voltam (minden tantárgyból négyes, ötös), kitűnőre érettségiztem, nyelvvizsgáim voltak, de fogalmam nem volt, hogy mégis mit szeretnék tanulni, mivel szeretnék foglalkozni stb., teljesen tanácstalan voltam. Válaszottam egy szakot, ami a jelentkezéskor éppen szimpatikus volt, fel is vettek, de rájöttem, hogy én azt abszolút nem szeretném, nem nekem való, ezért be sem iratkoztam. Utólag ezt bánom, mert bár nem érdekelt olyan szinten, hogy elvégezzem és utána azzal foglalkozzak, de sokat segített volna, ha legalább elkezdem (új város, új környezet, új emberek, sok új inger és tapasztalat) és szerintem a döntésemet is megkönnyítette volna. Kihagytam egy évet, ami alatt még tanultam nyelveket, új érettségit is csináltam, de bármenyire is szépítem, az az egy év az kuka, mert semmit nem haladtam előre. Ugyanakkor azt például egyáltalán nem bántam meg, hogy nem kezdtem el egy szakmát, annak ellenére sem, hogy folyton ezzel traktáltak, amit sosem értettem...egyik nap azt nyomatták, hogy legyen asztalos, másik nap már azt akarták, hogy legyen hegesztő...semmi közöm nem volt egyikhez sem, nem érdekelt, eszembe nem jutott volna, pláne nem lányként. Valamint megmondom őszintén, hogy több lehetőséget láttam magamban, egyetemen akartam tanulni, diplomát akartam szerezni.


Én azt mondom, hogy gondold végig alaposan és olyan döntést hozz, amit úgy érzel, hogy nem fogsz megbánni. Igazából az a lényeg, hogy azt válaszd, ami jobban vonz, mert célok, ambíció, motiváció nélkül szakmát is ugyanolyan hülyeség elvégezni, mint egy egyetemet. Sőt, szerintem még rosszabb is...Ha van olyan egyetemi szak, ami egy icicpicikét is vonz, akkor én azt mondom, hogy jelentkezz és még mindig van időd gondolkodni rajta, ha felvesznek, akkor én a helyedben adnék neki egy esélyt. Lehetséges, hogy bejön és tetszik, ha pedig nem, akkor még mindig tudsz változtatni és szerintem nagyon sokat fog jelenteni már akár az az egy félév is. Ugyanakkor, ha pedig biztos vagy benne, hogy te az az adott OKJ-t szeretnéd és téged az érdekel, azt szeretnéd csinálni, akkor pedig kezd el azt és csináld végig.

2018. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Olyant tanulj, amit szeretsz. Amilyen foglalkozást szeretnél, olyan tanulmányokat végezz. Lehet az akár tanfolyam is, de olyasmit tanulni, amit nem szeretsz, nincs értelme.
2018. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen ismerőseid vannak, akik azt mondják kár ki hagyni az egyetemet, élmény szempontjából, mert semmi különleges dolog nem történik itt sem.

Sokan túl gondolják az egyetemista életet, mintha csak egy szappanbuborékban lennénk.

Bejársz órákra, ülsz és hallgatsz, ha érdekes. Ha nem az, akkor játszasz a telefonodon. Gyakorlati órákon néha még a táblához is ki kell menni, néhány egyenletet megoldani. Vannak jófej tanárok, vannak szemétládák.

Mondtam eddig neked bármi különlegeset? Nem hinném. Akkor folytatom is tovább.


A félév során (mert hogy itt ugye félévekben játszunk), írsz kb. minden tárgyból egy-két dogát, de van amiből ötöt-hatot. Aztán lehet ez határozza meg az évvégi jegyedet. Ha nem, akkor mész vizsgázni. Az egyik válaszolóval ellentétben leírnám, hogy igen, a vizsgaidőszak stresszes, de kevésbé az, hogyha év közben tanulsz. Viszont gyakorlatilag a diákok nagy része nem így tesz, persze hogy végig kávézza, sírja azt az egy-másfél hónapot.


Tetszik amit eddig írtam? Tegyük fel igen, semmi nagy dolog nincs benne. És különleges? Na igen, az sincs benne.

Az egyetemista élet alatt a barátaid, ismerőseid, és a fiatalok jó része azt érti, hogy minden héten (mivel hogy ugye vizsgaidőszakon kívül keveset kell tanulni) beb@*z mint az állat és bulikba jár folyamat.

Sőt, van olyan ismerősöm aki alig jár be az óráira (nyilván nem nagy szak) és mégis mindenből levizsgázik, kb. nulla ráfordítással. Persze ugye ez a szakon múlik amit választasz.


Ami jó dolog lehet társasági élet szempontjából: Sok új barát, ha érdekel és teszel is érte, akkor nagyon jó nyelvtanulási lehetőség, hisz annyi külföldi cserediák van, mint a szemét. Jó kis klubok a kolin belül, na meg persze sok előadás a szabadidődben, amit hallgathatsz, ha érdekel és hozzá tesz a tudásodhoz, jobb esetben a szak tudásodhoz.

Szoktak lenni események, értsd alatta azt, hogy van rajta sok-sok ivós játék, de persze másfélék is. Plusz kaja, póló, lehet valami fődíj is. De olyan esemény is lehet, pl. gólyaavató szerűség mint gimiben, ahol lehet hívnak meg zenekarokat is.

Plusz mint említettem, sok sok buli, akárhol, akármikor, ha olyan típus vagy.


DE, mindezért nem éri meg idejönni, ha nem érdekel az amit tanulsz, amit szeretnél csinálni az életedben.

Ha te kőműves, hentes, műköröm építő szeretnél lenni, akkor nem kell egyetemre jönnöd. Hisz van olyan ismerősöm aki szakközépiskola után fél milliót keres. Nem, nem szerencséből, csak hiány szakma. Én meg lehet ki törölhetem a se**em a diplomával.


A valóságban úgy hiszem, hiányosak az ismereteid az egyetemi szakokról, hisz kétlem, hogy nincs egyetlen olyan sem, ahol ne érezhetnéd otthonosan magad.

De ha van egy okj, ami nagyon hiper szuperül érdekel és nem akarsz 3 évet egyetemre járni, akkor jelentkezz arra. Semmiből nem fogsz kimaradni, hidd el.

Viszont tudom tanácsolni hogy kérdezz meg több embert, tanárokat, ismerősöket, akik segítenek eligazodni neked az egyetemi képzések világában.

2018. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem érdemes. Csak nyűg lenne, abbahagynád. Az meg kidobott idő és energia.
2018. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
OKJ-val nagy valószínűséggel nem jársz jobban, de úgy biztos nem érdemes egyetemre menned, hogy nem vonz a szak amit tanulsz.
2018. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az OKJ-k képzési színvonala nagyon eltérő, sok közülük csak időpocsékolás. Persze, beiratkozhatsz egyre, megnézed tetszik-e, legfeljebb jövőre jelentkezel máshova.

De az is lehet, hogy egy évre elmész dolgozni, és közben kitalálod, mihez akarsz kezdeni magaddal.

2018. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Itt nagyon sok minden játszódhat közre, nyilván szembesülsz is velük.


Szerintem az egyik legnagyobb baromság az, amit sokan sulykolnak a fiatalokba, hogy azonnal tovább kell tanulni. Könnyen lehet, hogy már az érettségi közben rájössz, hogy nekem nem történelem emelt kellett volna, hanem mondjuk egy kémia.


Jó, mondjuk ha pszichológus szeretnél lenni, kb mindegy miből, csak érd el a pontszámot.


Viszont, ha nem tudod, hogy mi szeretnél lenni, akkor még várj vele! Nem a te hibád, fiatal vagy, és még nem tapasztalhattál meg annyi mindent, hogy tudd, mi lenne a szíved ügye.


Az egyik legfontosabb dolog az, hogy önmagaddal legyél teljesen tisztában. Tudd, miből vagy jó, miből kevésbé. Itt nem azt értem, hogy csillagos ötös matekos vagyok, emberi képességekre gondolok. Logika, érvelés, fejbenszámolás, kommunikáció, művészetek, etc.

Azonosulnod kell a tulajdonságaiddal, el kell képzelned, mi az amit szeretnél.


Amúgy mi az, ami jelen pillanatban az álmod?


Bővülnöd kell, minél szélesebb ismereteket szerezned a világról is. Nem elég, hogy a saját világod éled, ma már a világ is él téged. Húezdeköltőilett.


Szerintem baromi fontos az, hogy megismerj új dolgokat még, és ismétlem, önmagad. Minden nappal változol/alakulsz te is.

Új barátok, élőhelyek ügyek.


Menj világot látni, ha van lehetőséged! Menj el önkénteskedni egy vad idegen országba. Ismerkedj meg más kultúrákkal, vallásokkal. Esetleg dolgozz, elég sok lehetőség van érettségivel is elhelyezkedni anagyobb városokban.


Szóval ha nem vagy biztos, ne stresszelj. Fiatal vagy,tiéd a jövő. Nem leszel elkésve. És addig is tanulhatsz, olvashatsz, elmerülhetsz új zenékben, skubizhatod a Basquiat-ecsetvonásokat, megnézheted a skinst just for fun, akármi. Tökre szabad vagy, és ezt a szüleid is tudják. Nem kényszeríthet senki.


Na haragudj, ha sikerült elbagatelizálnom a dolgot. Ez azért van csupán, mert megannyi hozzád hasonló ember van még ebben az országban és sínylik meg az oktatáspolitikánkat. Ezt már nem részletezem, mert a szempontodból lényegtelen.


Addig is igyekezz mindent tisztán látni, és sok sikert kívánok!

2018. febr. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!
2018. febr. 15. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!