Ha állatorvosira akarok menni, érdemes ragaszkodni hozzá?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, most érettségizem. Már kiskoromtól kezdve állatorvos akartam lenni, de más dolgok is érdekelnek: pl. egészségügy, élelmiszeripar.

Holnap a jelentkezési határidő, és nálam csak az állatorvosi van megjelölve. Nem vagyok benne biztos, hogy mi szeretnék lenni. Csak egy állatorvosi egyetem van az egész országban, kötelező a biosz és kémia emelt, nagyon magas a ponthatár.

Szerintetek jelöljek meg más helyeket is? Vagy érdemesebb kihagyni egy évet és ragaszkodni az álmaimhoz?

Olyanok válaszai érdekelnek, akiknél kicsi volt az esélye, hogy felveszik(állatorvosok, orvosok, gyógyszerészek, fogorvosok előnyben). Van olyan, aki csak 1 helyet jelölt meg? Vagy aki többet, de nem iratkozott be? Megérte egy évet kihagyni?

Vagy olyan aki elkezdett valami mást, amiben nem volt biztos, hogy szeretné-e? Megszerettétek vagy otthagytátok? Ha ott maradtatok nem bántátok meg?

Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol és mindenkinek megy a zöld.



2018. febr. 14. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha igazán az akarsz lenni, és elsőre nem vennének fel, akkor másodszorra még mindenképp érdemes megpróbálni. Gondolja arra, hogy szerencsés esetben egész életedben azzal fogsz foglalkozni, amit most választasz!

Azt, hogy az esetleges egy évet hogy használod fel, neked kell eldöntened.

Kipróbálhatsz valami mást is (de akkor célszerű költségtérítésest megjelölni, mert ha mégis átmész az állatorvosira, ott nagyon magas a tandíj, ne kelljen a végén esetleg fizetned; ha megtetszik a B terv, akkor jövőre újra jelentkezhetsz államira és elismerteted a tárgyaid és nem vesztesz semmit)

Egy évig tanulhatsz akár nyelvet is + készülhetsz a javításra + valamennyit dolgozhatsz is.

Elég magas a ponthatár, de azért nem elérhetetlen:)

Viszont ha ez csak egy "gyerekkori álom" kategória, és könnyen lemondasz róla, akkor nem érdemes ragaszkodni hozzá: nehéz szak és nem az a rózsaszín felhő, aminek a laikusok 90%-a gondolja. (Bár ha érdekel az élelmiszeripar, akkor talán az a része is tetszeni fog.)

2018. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Én 2 éve éretségisztem emelt kémiából és bioszból pár ponttal maradtam le,én is csak 1 helyet jelöltem meg. 1 évet itthon maradtam felkészültem újra emelt bioszra, emelet 2 nyelvvizsgát is letettem. Életemben orvos szerettem volna lenni,más nem igazán fordult meg a fejemben,én a helyedben ragaszkodnák az álmaimhoz,akkor se bánkódj ha elsőre nem sikerül felvétel.
2018. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Én teljesen más terültre készülök, de elmondom a véleményem, ha nem gond :)

Szerintem ha nem jön össze érdemes lenne újra megpróbálni MERT:

-Ha más szakra mész csak fogynak az államis félévek, ami azért lenne baj, mert az állatorvosi tandíja félévente tudtommal milliós összeg

-HA ez az álmod ne térj le az útról, EGYSZER ÉLSZ


Sok sikert kívánok!

2018. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
452 pontom lesz, szóval nagyon valószínű, hogy felvesznek. Mindenkinek köszönöm a tanácsokat és a bátorítást. :)
2018. jún. 24. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gratulálok! :)
2018. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!