Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehézségi sorrendbe tennétek...

Nehézségi sorrendbe tennétek az alábbi egyetemi szakokat?

Figyelt kérdés

Nyílván ez szubjektív is, szóval nem kell nagyon komolyan venni, csak úgy nagyjából...


ÁOK

Állatorvosi

Gyógyszerészet

Molekuláris bionikai mérnöki

Programtervező informatika


Azt is oda írhatjátok, hogy szerintetek egy tizes skálán melyik mennyire lehet nehéz...



2018. febr. 15. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Igen ez szubjektív. Nekem így lenne a legnehezebb:

Programtervező informatika

Molekuláris bionika

Gyógyszerészeti

állatorvosi

orvosi


de csak azért mert engem az orvoslás mindig is érdekelt, így szívesen tanulom, nem tartom nehéznek. Ezzel szemben egy erősen infós vagy matekos egyetemen elvéreznék mert semennyire nem tud lekötni.

2018. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ennek a kérdésnek nincs értelme.


A szőke lányok a szebbek vagy a barnák? Ugye.

2018. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
57%
Mi alapján hasonlítsunk össze egy 6 éves orvosit egy 3 éves proginfóval? Vagy a spagettis szakoknál alap+mestert számoljunk?
2018. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Még ha egyénileg, saját tapasztalat alapján meg lehetne mondani, akkor is csak azt tudnád levonni következtetésképpen, hogy a válaszolók milyen terület iránt érdeklődnek. Egy állatorvosit és egy proginfót nem lehet egy lapont említeni, mert kettő teljesen eltérő tudományterület.

Én proginfó BSc+MSc-t végeztem, de még 10-es skálán se tudom megmondani, hogy mennyire volt nehéz, mert nincs viszonyítási alapom (pl. nem végeztem el előtte az ÁOK-ot). Így a szakokat se lehet rangsorolni.

2018. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Én az ÁOK-ot bukás nélkül abszolváltam anno, pedig eü szakközépből mentem. Bionikáról kb szeptember végén repülnék :)
2018. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Ne az érdekeljen már basszus, hogy milyen nehéz az adott szak, hanem, hogy mi érdekel és mivel szeretnél foglalkozni.

Ha motivált vagy, akkor nincs nehéz szak.


1. Ha klinikum, betegekkel foglalkozás, biztos állás akkor orvosi. Segg kell hozzá rendesen.


2. Ha azonnali biztos állás BSc után, és dinamikus keresetnövekedés, juniortól seniorig (6-800 nettó), akkor proginfó. Azért nem mindig egyszerű meló, és sokáig csak más ötleteit fogod koderkedni amiben nem sok kihívás van. Persze a zsírúj BMW-dben lehet sírni ezen.


3. Ha érdekel a kutatás, biológia, eü, és programozni is akarsz tanulni, érdekelnek a műszaki fejlesztési dolgok, úgy hogy közben kutathatsz is, akkor bionika. Nem túlságosan nehéz, de teperni kell a témáért és okosan tanulni.


SOTE PhD-sként mondom ezt, info bionika MSc-vel, techcégnél dolgozva.

2018. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha állatok orvoslása érdekel akkor vet.

Ha pedig gyógyszerészet, akkor az... de itthon pl nincs már szinte gyógyszerkutatás, szóval patikusnak mehetsz vagy külföldre.

2018. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te tedd olyan sorrendbe a szakokat, hogy mennyire érdekel.
2018. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem nehez sorba rakni.

Egyertelmuen az orvosi vezet, nemcsak a hosszu kepzesi ideje miatt, hanem az anyagmennyiseg miatt is. Ez alapvetoen elfogadott teny.

Amugy- a burnout szindroma gyakorisaga megmutatja hogy mennyire keszulnek ki a kepzes alatt az emberek.

1. Orvosi egyetem a gyogyszereszettel egyutt abszolut elso

2. Mernok kepzesek

3. Jogi egyetem.


A tobbi koszonoviszonyban sincs, eszerint az osztalyozas alapjan.

2018. máj. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A proginfó a bukási arány miatt szerintem az elsők között áll. Nem nehéz bekerülni, viszont nehéz elvégezni. Én mégis az orvosit tenném első helyre. Az állatorvosira ugyan több pont kell, de szerintem bent maradni ugyanúgy nehéz mindkét esetben. Ezután jönne a gyógyszerészet és végül a molekuláris bionikai mérnöki. Legalábbis szerintem :)
2020. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!