Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átvennének a Vörösmarty...

H.nikolettt kérdése:

Átvennének a Vörösmarty Mihály Gimnáziumba? (Budapest) Többi lent

Figyelt kérdés

9.osztályos vagyok (múlt évben nyelvi előkészítőre jártam) egy Budapesti magán gimnáziumban (média szakon).

Idáig nagyon jó volt az átlagom (első óta sose volt rosszabb 4,7-nél, az első negyedévben pedig én voltam az iskola 9. Legjobb tanulója) ám úgy alakult az életem, hogy külföldre költöztünk, én pedig magántanuló lettem. Sajnos a tanárok ennek nem örültek és elég csunyán bántak velem, ami a félévi vizsga jegyeimen is látszik. Most 4.4 lett az átlagom (2-es lettem matekból, 3-as föciből) Szóval a kérdés, hogy van-e esélyem, hogy átmenjek? A Vörösmartyban is a médiás osztály érdekelne. Ha esetleg tudkok valamit arról milyen ott magántanulónak lenni az is érdekelne.



2018. febr. 16. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindig elcsodálkozok a kérdezők naivságán mikor feltesznek egy olyan kérdést, hogy átvesznek e. Miért nem kérdezed meg inkább az általad kinézett sulit? Sokkal hitelesebb választ fogsz kapni mint itt a gyakorin.

Ha valaki magántanuló akkor őt jogszerűen levizsgáztatják egy bizottág előtt. Nálunk 2-3 tanár. Általában akinek nem lesz ötös a vizsgája az rögtön elkezd hisztizni, mondván utálnak a tanárok stb... Mivel a magántanuló nem foglalkozik annyi a tananyaggal, mint a bejáró diákok ezért ha nem is mindenkinek de rosszabbul sikerülnek a viszgáik.

Én láttam olyat, hogy a magántanulót megbuktatták mert nem tanult semmit se.

2018. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem magántanulóságnak sehol sem örülnek ahol speciális tagozat van. A médiásoknak is van egy csomó gyakorlati órájuk, amin magántanulóként nem tudsz részt venni. Semmi értelme onnen kezdve az egésznek, mert ez egy gimi, médiás végzettséget nem ad, az az értelme, hogy egy csomó gyakorlati dolgot megtanulsz a médiáról, amiben viszont nem tudsz részt venni. Ha így alakult az életed válassz egy gimnáziumot ami általános tagozat vagy max emelt nyelvi és ott nem lesz bajjod a magántanuló státusszal.
2018. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első- Én szerintem elég sokat tanultam a vizsgákra. Legalább anyit tanultam, mint régen, sőt mivel nem tudtam pontosan mi lesz a vizsgán (ugyanis a tanárok semmit nem mondtak el előre, de még a témaköröket sem) és az egésznek menete, nem teljesen úgy zajlott, mint ahogy te is mondtad... Az írásbeliknél csak bement a 7 magántanuló egy terembe (telefont, táskát elvették) és tanár nélkül megírtuk a vizsgát. Szóbeliken (szintén egy üres teremben) egy tanár feleltetett, nem volt senki ott rajtam és a vizsgáztatón kívűl. Abban viszont igazad volt, hogy az adott iskolától kell ezt megkérdeznem, amit hétfőn meg is fogok tenni, de gondoltam, abból nem lehet baj, ha addig kikérem pár embernek a véleményét. Azért köszönöm a válaszod!


Második- Tudom, hogy jobb lenne egy sima gimnázium a média helyett, de ha van rá egy kis esély szeretnék megmaradni ezen a területen. Ez mellett azért néztem általános osztályokat is. Válaszodat nagyon köszönöm!

2018. febr. 17. 08:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, így is többen vannak a tervezettnék, de próbáld meg hátha.
2018. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!