Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem, Semmelweis...

Óbudai Egyetem, Semmelweis hallgatóktól kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelentkeztem az Óbudai és a Semmelweis egyetemre.

Mindkettőre államilag támogatott formában.

Az lenne a kérdésem, hogy van amelyiken hiába vagyok államin, kell félévente 100 ezres nagyságrendű alapdíjat fizetni?


Valamint ha nem, akkor a Semmelweis-en a könyveken kívül milyen költségek vannak?

sportszer használat, ilyenekre gondolok.


A vizsgaismétléseknél, halasztásoknál tudom, hogy fizetni kell, azt egyértelműen megtaláltam, a honlapon.



2018. febr. 17. 14:48
 1/2 anonim válasza:

A Semmelweisen nem kell ilyen "alapdíjat" fizetni államin, nem tudom mire gondolhattál.


A tankönyvek viszont jó drágák, még ha használtan is veszed őket, nagy kiadás tud lenni.

Az első évben a könyveken kívül nagyobb költségek nincsenek - fonendoszkóp, köpeny, bonyolult eszközök nem szükségesek az első években.

Ami kell, az szike és csipesz anatómiára, kapható az egyetemen, 2500 Ft. Ha cserélhető fejes szikét veszel, akkor azt időnként cseréled, az új szikefej ára pár száz forint.



A sportszerekről túl sok mindent nem tudok, mert normál testnevelést vettem fel; de ott biztosítanak egy csomó dolgot az óra keretében - pl. tollas, pingpongütő és társai, labda, miegymás.

2018. febr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen a könyveket nézegettem, hogy jó drágák.

De ha mondjuk csoporttársakkal összedobva megveszünk egyet és azt lefénymásoltatjuk, akkor lényegesen olcsóbb.

Mondjuk nem tudom mennyire másolnak le ilyen könyveket, mert biztos nem törvényes.

2018. febr. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!