Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen módszer a legajánlottab...

Milyen módszer a legajánlottab tanulásra?

Figyelt kérdés

Tudom, van aki vizuális, van aki hangokkal tanul könnyebben és a többi.

De hogyan tudhatnám meg, hogy számomra melyik tanulási módszer a leghatékonyabb? Ti hogyan tanultok egy vizsgára? Hogyan tudtok megtanulni több, mint 200 tételt, rövid idő alatt? Milyen módszert alkalmaztok?


Köszi előre is a válaszokat.


2018. febr. 18. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Memóriatechnikákkal: mnemonika, memóriapalota, mindmap, csoportosítás, ritmizálás, mozgással kombinálva, ha idegen nyelven van, akkor autológiával. Keress alternatív tanulástechnikai eszközöket. Könnyebb úgy az élet! ;)
2018. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalnod, más módon nem derül ki, NEKED mi jön be. Ezektől a "memóriapalotás" cuccoktól pl. én libabőrös leszek, pedig van benne logika, biztosan sokaknak működik.


Az én módszereim:

- elolvasom a szöveget (ahol nem emlékszem valami visszautalásra, akkor visszalapozok, ahol nem értek valamit, akkor rákeresek máshol, addig nem megyek tovább, amíg nem értelmezem a szöveget). Az első olvasatra aláhúzom a lényeget ceruzával. Utána a ceruzás részeket átolvasva a kulcsszavakat kihúzom kiemelőtollal

- ha képletek, felsorolások stb. vannak, azokat letörölhető táblára írom fel (sokszor)

- ha szavak, tesztek stb. vannak, akkor kártyákat csinálok: amit 3-szor tudok, félreteszem, és csak vizsga előtt veszem elő

- a tételeket vagy kidolgozom vagy kidolgozottat használok, és abba firkálok

- a ppt-kből csak a lényeget hagyom meg, így akár 20%-ra rövidítem a hoszzukat.

De sokszor elég csak többször átpörgetni az anyagot

2018. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked mi a legjobb? Ezt csak te tudhatod.


A legjobb eredményt én így értem el:

1. a tételt magamnak kidolgoztam (ez nagyon fontos)

2. vizsga előtti hónapban minden nap átolvasok párat, maximum egy hét alatt az összeset átolvasva

3. amikor már kicsit megy, a tételt kitakarom, megpróbálom felmondani. Itt rögtön kiderül, hogy mit nem tudok még.

4. vizsga közeledtével a csoporttársakkal összeültünk és az összes tételt átbeszéltük. A bizonytalan részek ilyenkor mindig letisztultak.

5. közvetlenül a vizsga előtt legalább egyszer átfutok rajtuk


Egy trükköm még van, ha listákat kell memorizálni: próbálj valamilyen mozaikszót kitalálni a lista elemeinek kezdőbetűiből. Ez akkor a legjobb, ha a lista elemeinek sorrendje nem számít.

2018. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először nézd meg milyen tanulási technikák vannak vagy probáld ugy hogy csak a lényeget tanulod meg vagy a lényeget saját szavaidal
2018. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!