Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások vagy...

Emberi erőforrások vagy igazságügyi igazgatási?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? Melyik a keresettebb?

Csak ez a kettő tetszik,meg is jelöltem őket,de a sorrenden tudok változtatni..

Mást tényleg ne mondjatok,csak erre a kettőre lennék kíváncsi!:)

Köszönöm!



2018. febr. 18. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
18%
Emberi erőforrások nem igazán keresett. Az itt végzettek főleg HR-es területen helyezkednek el, ahova többnyire elég bármilyen gazdasági diploma (néha még diploma se kell vagy épp bölcsész diplomást vesznek fel). Egyetem alatt én is dolgoztam HR asszisztensként egy német multinál, amúgy nem volt rossz munka, szerettem csinálni, viszont úgy vettek fel hogy gazdinfón tanultam közben. Közgazdász is így nagyon sok van, szóval nem okoz gondot a cégeknek HR-re embert találni, épp ezért nagy a verseny a jelentkezők között. Esetleg egy mesterrel jobban megéri, de ha csak alapszakos diplomát akarsz nem ezt tenném az első helyre. A másikról viszont az életben nem hallottam még, úgyhogy csak az EE-ről tudom, hogy nem egy keresett szak.
2018. febr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Az az igazi kérdés, hogy téged mi érdekel jobban. Az első gazdasági szak közgazdász alapszakos diplomát ad, inkább a magánszférában érvényesülhetsz továbbképezheted magad a gazdasági mesterszakok felé. A második egyértelműen a közszféra képzése állami hivatalok, önkormányzatok, bíróság igazgatási szervezetében dolgozhatsz elsősorban, illetőleg 4 év alatt végezheted el a jogot ezzel az alapdiplomával.


A felvi. hu -n van részletes leirás és ha megnézed a szakmatérképet akkor látod, hogy milyen állásokban helyezkedtek el ilyen végzettségekkel


www.felvi.hu/felveteli/szakok_kepzesek/szakleirasok/!Szakleirasok/index.php/szak/40/szakleiras


[link]

2018. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!