Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki molekuláris...

Van itt olyan aki molekuláris bionika szakon van? Tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Igazából erősen gondolkodom a szakváltáson, és mint lehetséges opció jött fel a molekuláris bionika szak. Tudna erről nekem valaki mesélni, hogy milyen, milyen tantárgyak vannak, kb milyen az elméleti és gyakorlati része az oktatásnak stb stb stb

2018. febr. 19. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz most?
2018. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biológia
2018. febr. 19. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó döntés szerintem.


molekuláris bionika vagy biomérnöki képzéssel sokkal jobban jársz.

2018. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Néhány megfontolandó dolog szerintem:


Képességeid

Mennyire áll tőled távol a matematika, informatika, fizika és műszaki tudományok? (Ha biológia szakon vagy, ez elképzelhető.) Ha nem tanultál emelt szinten matematikát, akkor vagy annyi pótolnivalód lesz, hogy belegebedsz, vagy nagy eséllyel csak csúszással tudod elvégezni. (Persze vannak kivételek.)


Terveid a jövőre

Nagyon kevesen tudnak csak Bsc-vel elhelyezkedni, így ha MSc-vel együtt számoljuk, 11 féléves a képzés és csak nagyon kevesen tudnak tanulás mellett dolgozni (főleg ezen a szakon és inkább azok, akik csúsztak), szóval csak akkor ajánlom, ha ez nem zavar. Illetve elég bizonytalan még végzés előtt, hogy találsz-e utána munkát, vagy ha igen, milyet (de gondolom, biológián sincs ez másképp).


Önállóság

Ez egy olyan szak, ami nem egy konkrét területen ad szaktudást, hanem eléggé általánosan. Így jó önismeretre és sok-sok próbálkozásra van szüksége az ember fiának, míg rájön, miben szeretne elmélyülni, és az bizony önálló feladat. Persze kapsz segítséget, ha kérsz, de alapvetően nem az a hely, ahol ha végigcsinálsz minden kötelezőt, akkor egy "xy" szakember lesz belőled, aki mehet is a munkaerőpiacra. A sok szabadság előny tud lenni, de nagyon megnehezítheti a dolgodat.

2018. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezekkel teljesen egyetértek.


Annyival kiegészíteném, hogy biológusokra egyre kisebb az igény a kutatásban, egyre nehezebb bekerülni a kutatócsoportokba, ha nem értesz máshoz is. Nagyon jól jön a matek, programozás. A kísérleti részt bárki megtanulhatja ott helyben, aki kicsit is ügyes...de a többit nem.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom...

Így a fizu is magasabb, kutatásban is, mert egyedi skilleket tudsz, ami az automatizálás korában elengedhetetlen.


Amúgy nem lehetetlen kevés matek, infós háttérrel sem. Matekból, fizikából, kémiából is alig tudtam valamit. Aztán belejöttem, alapoktól megy minden.

2018. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!