Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápoló szakot érdemes elvégezni?

Ápoló szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hetet voltam kórházban, előtte fel sem merült, hogy felsőoktatásban szívesen tanulnék ezen a szakon, biomérnökire jelentkeztem első helyen. Viszont mivel nagyon megtetszett ez a szak (anyukám is ápoló) C tervként a SE-re (régi SOTE) is jelentkeztem.


Nagyon félek, hogy a biomérnökit nem bírnám majd. Illetve inkább a kémia részét, viszont a bioszt nagyon szeretem, azért gondoltam megjelölni valami eü szakot is.


Miben különbözik a diplomás ápoló az OKJ-s ápolótól?

Mennyi a fizetés kb.?

Mennyire betegfürdetés az egész élet, vagyis mennyit lehet belefolyni magába az ápolás részébe? Egy ápolót csak azért tartanak, hogy beadja az injekciót és mosdasson vagy papírokat is lát, betegséget, leleteket?


Nagyon félek viszont a "presztízs" kérdés miatt. Az ismerettségemben mindenki szerint a biomérnöki nekem való, nehéz, de kitűnő tanuló vagyok, nem lehet akadály. Illetve "nehogy már egy mérnöki szak helyett eü vézgettséget szerezz".

(Egyébként a szülészet vagy a nőgyógyászat érdekel a legjobban.)


Köszönöm a válaszokat és bocsánat a helytelen fogalmazásért... 😅



2018. febr. 19. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De már nem tudsz új helyet megjelölni vagy csak jövőre adod be majd oda?


Egyébként én inkább akkor már a gyógytornászt javasolnám. Bár oda magasabb is a ponthatár.


Ha pedig érdekel a nőgyógyászat, akkor miért nem orvosira mész?

2018. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A diplomás ápoló jelenleg nem sokban különbözik az OKJ-stől, mert nincs olyan munkaerő, hogy a feladatköröket megfelelően lehessen differenciálni. Dolgozhatsz főápolóként, magasabb lehet a fizetésed, illetve idén indult először a PTE-n az ápolók szerepkörét bővítő mesterképzés. Én nem írom, hogy miért nem az orvosira mész, mert gondolom, a kémia miatt nem, amit írtál.


Nem hiszem, hogy Magyarországon sok ápoló javasolná neked az útját, viszont csak akkor szeretnélek végérvényesen lebeszélni róla, ha amiatt nem vágsz bele a többi tervedbe, mert félsz, hogy nem fogod bírni. Ha bármi mást csinálnál szívesebben, de nem érzed elég okosnak magadat hozzá, kezdj neki annak, a magyar egészségügy nem siet sehova. Ha már nekifutás helyett is dobod az álmaidat, mindig ezeken fogod emészteni magadat.

2018. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes elvégezni. Én diplomás ápolóit végeztem, de az osztályos munkát nem bírtam. Pedig egy megyeszékhelyen dolgoztam, ahol elvileg magasabb a színvonal. Pesti klinikákról nem tudok nyilatkozni.

De semmivel nem magasabb a presztízsünk, mint egy okj-snek, mindenki csinál mindent! (gyógyszereléstől kezdve ágytálazásig, pelenkázásig) Nem bírtam, mert 30-50 betegre vagyunk 3-an, gondolhatod, milyen egy 12 órás műszak. Ezenfelül túlóra dögivel, nincs hétvégéd, ünneped, éjszakád... Kiszámoltam, hogy 1 év alatt 1 hónapnyi túlórám volt, kvázi 13 hónapot dolgoztam le... Ezenfelül amitől igazán kiégtem, azok az ápoló kollégák voltak. Alig vannak huszon- harmincas ápolók, a többség a megkeredesett 40-es, 50-es, aki ott tesz alád, ahol tud. Nincs összetartás, nincs team-munka. Nem véletlenül hiányszakma, aki kicsit okosabb, vagy nem bírja, az menekül. Munkát könnyen kapsz, de olyan is.

Én eljöttem egy magánklinikára dolgozni, de ennek a hátulütője, hogy semmit nem ér a diplomám, mivel a munkaköröm nem igényel diplomát.

Szerintem gondold meg 2x is, hogy erre a szakra mész...

2018. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kitűnő vagy, biztos fölvesznek

biomérnökire

2018. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érettségid milyen

lett ?

2018. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!