Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek biomérnöki bsc...

Szerintetek biomérnöki bsc -ről mennyire őrültség egészségügyi mérnöki msc -re menni?

Figyelt kérdés

Vagy inkább úgy kérdezem, hogyha eleve az egészségügyi mérnöki a célom, akkor mennyire célszerű biomérnökin kezdeni?

Mert a programozást így autodidakta kéne magas szinten megtanulni... Viszont sok programozó (proginfósok az eltéről) nekem azt mondta, hogy amúgy is csak úgy lehet, az egyetem ezen része csak keretet ad.


Viszont ha mégsem ebbe az irányba akarnék tovább menni, elhelyezkedni később, akkor legalább a biomérnöki más lehetőségeket nyújt mint egy bionika...

Így még sokat filozofálhatok, hogy mit is akarok, szerintem több irányba tudok fejlődni (viszont több munkával, egyes esetekben).

Ha meg közben derülne ki, hogy nem is bírok annyit mint gondolok, akkor legalább a biomérnöki könyebb is valamivel.



2018. febr. 20. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Most biomérnök vagy bionika? Vagy a bionika hogy kapcsolódik ehhez?
2018. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A bionika úgy kapcsolódik, hogy bionika alapról is lehet menni egészségügyi mérnöki mesterre, sőt onnan szokás. Onnan meg van a kellő programozási tudás is...

Ezért kérdezem, hogy nagy butaság e NEM bionikára menni (hanem biomérnökire), ha az eü. mérnöki mester a cél (jelenleg. Úgy, hogy még azért sok minden áll előttem addig).

2018. febr. 20. 16:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Onnan megvan*
2018. febr. 20. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Ja értem... én már végeztem Pázmányon az IB MSc-n, és nekem is a B terv a biomérnök volt.


Mondjuk nekem a tárgyak nem tetszettek annyira, Pázmányon nekem érdekesebbek voltak.

...és igen, programozás nagyon fontos ezekben a témákban, és nem olyan egyszerű bepótolni. Kutatásból 2 biomérnök ismerősöm van és mind erősen szenvedtek ettől. Illetve programozóként szerintem ezerszer könnyebben találsz munkát ideiglenesen, mint biomérnökként, hagyományos iparban.


Egyébként lényegében tök mindegy. Szerintem minden MSc arról szól(na) inkább, hogy a témáddal vagy szakmai munkával foglalkozz. A tárgyaknak már nincs akkora jelentősége, szakmában 1000x többet tanulsz, mint egy N-edik új tárgyon..'

2018. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Biomérnökin vagyok és kacsintgatok az egészségügyi mérnök felé. Fel lehet venni programozást a mintatanterven kívülről, ha már így tudod, hogy ez neked később kelleni fog. De egyébként olvastam valami tájékoztatót régebben (már nem tudom hol), hogy alapvetően a biomérnököknek és a villamosmérnököknek ajánlgatják ezt az msc-t.
2018. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

BME-s biomérnök ismerőseim közül elég sokan jelentkeztek egészségügyi mérnök msc-re, szóval nem ritka dolog és feltételezem, hogy nem is teljesíthetetlen.

Ez igazából úgy megy, hogy az msc alatt teljesítened kell majd valamennyi kreditet infós bsc-s tárgyakból. Szóval miközben csinálod az msc-t szerzel alapismereteket az informatikával kapcsolatban. Persze biztosan nem lesz könnyű és nem árt, ha belemélyedsz már előtte néhány dologba.

2018. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem őrültség. Amúgy villamosmérnökök, akik egészségügyi eszközökkel foglalkoznak találták ki ezt a szakot. Orvosiról, villamosmérnökiről, mérnök-infóról elég sokan mennek, de biomérnökök is vannak. Programozás egyáltalán nem elvárás oda. (Sőt, még villamosmérnök MSc-re sem az!!! Külföldi egyetemekről van olyan, aki úgy jön beágy specre, hogy nem tanult programozni. Éppen ezért nincs is benne az MSc-felvételiben, hogy kompatibilis legyen ezekkel a képzésekkel.)
2021. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!