Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 évesen nem lesz késő...

21 évesen nem lesz késő elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit csináltál eddig.

Egyébként nem késő.. bár nem leszel fiatal mikor kezded a pályát de sebaj.Ha ez az álmod ne tartson vissza a korod.

2010. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül.Csak akkor van gáz,ha 4 év után azt mondod,hogy én ezt nem bírom tovább..
2010. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 voltam amikor elkezdtem. A legnagyobb baj az volt, hogy a 18 évesek nagyon gyerekesnek tüntek. Nagyon kell egymást segítsétek, mert jóval többet kell tanulni, mint más szakokon, ahhoz meg kell a jó légkör, az hogy ismerjétek meg egymást, és hát a közös programok.
2010. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
54%
sosem késő.van egy ismerösöm és annak a tesoja 35évesen bejutott orvosi karra és ma már azt hisszem 43 éves és nagyon jó orvos lett belőle.igaz,h nagyon kemény munka.és az ismerősőm is akar orvosnak tanulni talán jövőre,ugye már 33éves lesz,nem késő elkezdeni.én is szeretnék orvos lenni,én 22 éves nő vagyok,majd egyszer csak én is bejutnék ha sikerül.
2010. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Mondjátok már el légyszi, miért olyan nehéz szak ez. Tényleg nem bántásból, de akkor nem is lennének orvosok ha mindenki kibukna onnan.
2010. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
ízelítőként csapd fel egy orvosis könyvtárban a sobotta anatómia atlaszt. azt pl szó szerint tudniuk kell:D
2010. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem késő. Nálunk (elsős vagyok) csomó 20-21 éves van. Csomó embert fel se vesznek elsőre, valakinek meg csak később jut eszébe, hogy ezt szeretné csinálni. 3 évvel vagy lemaradva azokhoz képest, akik 18 évesen kezdik. Az semmi:)


Hogy miért nehéz? Az egyik kérdésben kifejtettem, bemásolom:)


"Az első év tűrhető. Viszont a második durva, Szegeden meg a harmadik még durvább.

Második év végén 3 db szigorlat van. Az egyik az anatómia, ami két éves tárgy...a három anat könyv együtt 2000 oldal + a szövettan 500 + az embriológia 360.

Persze vannak átfedések...de akkor is marha sok.

A másik az élettan, ami 700 oldal, a harmadik pedig a biokémia, ami 600 oldal.


Harmadik évben szintén van 3 szigorlat (patológia, kórélettan, mikrobiológia)...

A harmadikosok miatt pl az UV időszakot átrakták augusztusra, mert egyszerűen nem lehet megcsinálni a vizsgaidőszak alatt:D Nem egy ember van, aki egy vizsgát megcsinál rendes vizsgaidőszak alatt, aztán elmegy beíratni a karóját, és nyáron felkészül az UV-ra.


Hát ennyire nehéz:) De az a jó, hogy állítólag ha az ember az első három évet átvészeli, utána már lazább...és állítólag utána már orvos lesz belőle, hacsak el nem üti a villamos:D"


Ezzel persze nem rinyálni szeretnék, mert én baromi szívesen csinálom:) De tény, hogy igenis nehéz.

2010. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Idén érettsigem.Mostanában felmerült bennem,hogy orvos leszek.Leghamarabb 20évesen tudnám elkezdeni,mivel ha az orvosira megyek kémiábó is kell éretségiznem,biólógiából meg emelteznem kell.
2010. jún. 8. 13:15
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
És azt se felejtsük el, hogy pl. egy Szentágothai atlaszban 1 magyar szó sincs.
2010. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt nem tudom, hányan vettétek észre, hogy feltűnően sok itt az orvosis, idióta emberek idióta kérdéseivel foglalkoznak, ahelyett, hogy naponta a több száz oldalaikat tanulnák, főleg vizsgaidőszakban...
2010. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!