Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme így csinálnom?

Van értelme így csinálnom?

Figyelt kérdés
Egyetemen vagyok, elvileg azt tanulnom ami érdekel, de valahogy azt érzem hogy ennyi szenvedés árán nekem egyszerűen nem éri meg az egész. Nem arról van szó hogy nehéz lenne, az oktatók is kedvesek, de kinszenvedés végigülni a másfél órát, majd a következőt, meg a következőt. Nem látom eredményét annak amit csinálok, teljesen antiszociális lettem ettől. És amikor azt hittem hogy alapból ilyen ember vagyok, vizsgaidőszakban elmentem dolgozni ahol idős beteg emberekkel kellett foglalkoznom, mindenkivel jól kijöttem és örültem hogy örülünk egymásnak, olyan boldogan feküdtem le aludni ahogy évek óta nem. Persze azt sem csinálnám évekig, de legalább azonnali visszajelzést és pozitívságot kaptam.
2018. febr. 21. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Most csak a negatív oldalát látod. De képes vagy a pozitívat is észrevenni benne? Ha igen, akkor van értelme. Ha viszont csak nyűgnek tekinted az egészet, akkor nincs értelme.

Lehet, hogy rögtön nincs eredménye, de attól még hasznos lehet. Később fog majd kamatozni a dolog.


Milyen szakon vagy, ha szabad megkérdeznem?

2018. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Földtudományi
2018. febr. 21. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy inkább humán irányba húz a szíved, nem reálba. Milyen szak érdekel még?
2018. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkodom mi lett volna ha, ha nem németre iratnak be még anno hanem angolra, biztos hogy nem hagytam volna abba a nyelvvizsga után az egészet, továbbtanultam volna és tolmácsként akár beutazhatnám az egész világot. Úgyis olyan rövid az élet, teljesen felesleges ennyi energiát beleölni ilyenekbe. Úgy érzem most magam mintha skizofrén lennék, mert van egy elvonulós énem aki gondolkodik, meg van a másik akinek már baѕzottul hányingere van ettől és csak értelmetlen dolgokkal elütve lézengene a világban. Mi is az értelem? Mi értelme akárminek is?
2018. febr. 21. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még simán lehetsz tolmács, ha az szeretnél lenni. Az angolt könnyű megtanulni, neten szinte minden megtalálható, a többi már csak kitartás és szorgalom kérdése.
2018. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!