Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindig is közgazdász akartam...

Mindig is közgazdász akartam lenni, viszont nem vagyok jó matekból. Van olyan szak a gazdaságtudományon belül ami nem annyira matekos, hanem inkább a humánra fekszik?

Figyelt kérdés

2018. febr. 22. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén? Szerintem nincs. Alap a matek a közgázon. Sok az elméleti anyag, de számolni azt kell. Hiába tudod a képleteket, szabályokat, ha nem tudod kiszámolni. Plusz a logikai érzék is fontos.
2018. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nyilván nincs.
2018. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, menj HR-re, nem közgáz, de köztes megoldás
2018. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
92%

A gazdaságtudományt alapvetően társadalomtudományként tartják számon, szóval humán résznek mondható.

Én közgazdásznak tanulok, középiskolában is ilyen téren tanultam, és az egyetemet is pénzügy-számvitel szakon kezdtem.

Nem vagyok túl jó matekos, sosem voltam az. Olyan átlag szinten voltam, az érettségim is 3-as lett. Ennek ellenére beválasztottam a legnehezebbnek és legmatekosabbnak titulált szakot. A felvételinél kötelező volt a matek pontszámot vinni (ami nálam összvissz 50% volt) és egy a képzéshez valamennyire kapcsolódó választhatót. A matek mellé, mivel én középben is gazdaságot tanultam, az üzleti gazdaságtan pontszámomat vittem, emelt érettségiztem belőle, ami nagyon jól is sikerült.

Nálam ez nem okozott sohasem nagy gondot, hogy nem vagyok jó matekos, mivel az alap dolgok (összeadás, kivonás, szorzás, osztás, százalékszámítás) megy. Ennél nem is nagyon kell több egy közgazdásznak. Képletekbe mindenki be tud helyettesíteni számokat. Maximum az első évben vannak kifejezetten matekos alapozó tárgyak, azon túl kell jutni. Nekem sem sikerült közülük minden elsőre, de maga a gazdasági tárgyak, amiknek hasznuk is van, azok mennek, szeretem őket. Nem mondanám kifejezetten matekosnak a főbb tárgyaimat.

Szóval én azt mondanám, hogy ha egyébként érdekel a szakma, akkor nem feltétlenül probléma, hogy nem vagy matekzseni. Biztos, hogy az elején nehezebb így, de túl lehet rajta jutni. :)

2018. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Ne félj a matektól, ha szorgalmi időszakban folyamatosan tanulod és gyakorlod, nem jelenthet problémát. Én 12 év kihagyás után mentem egyetemre, összes matekos tárgyam jeles lett.
2018. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!