Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsészettudományi végzettség...

Bölcsészettudományi végzettséggel hova lehet elhelyezkedni? Megéri?

Figyelt kérdés
Megéri ilyen szakra menni?Keresett ez a szakma? Ellehet vele helyezkedni? Ha csak pl angol és német nyelvet tanulnék? Vagy hogy is van ez, hány nyelvet lehet választani? Tanácstalan vagyok ebben a témában , jó lenne egy kis segítség . 18/L
2018. febr. 22. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Tanári szakmát ki is zárnám , nem szeretnék tanár lenni, azon kívül milyen lehetősége van annak aki bölcsészettudományt végzett?
2018. febr. 22. 14:21
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Megkérdezed, hogy szimpla vagy dupla húsos legyen-e a börger. Amúgy viccet félre téve: bölcsész diplomával egy esélyed van. Ha beszélsz több nyelvet is magas szinten. Akkor kifoghatsz valami normális állást ani fizet is.( szakterületedhez mondjuk nem sok köze lesz).
2018. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tanári szakra mész, egy nyelvet fogsz tanulni. Lehetsz - elvileg - fordító vagy tolmács. Más munkát nem-igen tudok elképzelni egy nyelvszakos bölcsésznek. De ezek is csak nagy szerencsével fognak összejönni, szóval jó eséllyel nem a szkmádban fogsz elhelyezkedni diploma után.
2018. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondoltan arra is , hogy cégéknél keresik pl azokat akik beszélnek valami idegennyelvet .Hallottam olyat, hogy valaki otthon dolgozik úgy hogy küldik neki a szövegeket ő lefordítja és jó pénzt kap. Valaki esetleg aki ezt végezte? Mi lett a vége? Most elbizonytalanodtam.
2018. febr. 22. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik olyan, hogy bölcsészettudományi szak. Bölcsészettudományi karon van a pszichológia, a nyelvszakok, a régészet stb.. Bár gondolom, hogy nyelvszakokra gondoltál, mert angolt, németet írtál. Ha nem osztatlan tanári szakra mész, akkor is van lehetőséged egyszerre két nyelvet tanulni minor képzés keretei között (illetve nyilván a szabadidődben is tanulhatsz). Vagy szakirányt (szaktól függ) vagy minort kell választanod, illetve elméletileg arra is van lehetőség, hogy több minort végezz egyszerre, csak ki kell fizetni és kérdés, hogy kivitelezhető-e, bírod-e. Ugyanakkor nem minden szak létezik minorként is (bár a nyelveket fel lehet venni) illetve arra is oda kell figyelni, hogy mások lehetnek a bemeneti követelmények, mint a főszak esetében (pl. ELTE szlavisztika orosz szakirányra főszaknak nem kell előzetes nyelvtudás, viszont minorként már igen). Például tanulhatsz egyszerre angolt és németet is, de nézz utána az adott egyetem oldalán, hogy hogyan néz ki a képzés, milyen tárgyak vannak, milyen szakirányok és minorok választhatóak és úgy már jobban el tudod képzelni.


Önmagában egy nyelvszakos BA szerintem sok mindenre nem elég és mindenképpen kell mellé valami plusz vagy specializáció. Tovább lehet tanulni mesterképzéseken is, attól függően, hogy mi érdekel. Sokan akarnak tudományos tevékenységet végezni, egyetemen oktatni vagy akár mehetsz fordító-tolmács mesterre is (ha elérhető a tanult nyelveken) vagy ha esetleg meggondolod magad és mégis tanár szeretnél lenni, akkor a mester után még mindig van rá lehetőséged. Valamint persze, más szakot is elvégezhetsz mellette, ha még érdekel valami más terület is és hasznosítható a nyelvtudásod. Sokan helyezkednek el multiknál, ssc-ben vagy tanítanak (nyelviskolában, de van olyan ismerősöm, aki például egy cégnek tart oktatást, sokszor küldik külföldre is és olyan ismerősöm is van, aki pedig kidolgozott egy saját online tananyagot és azzal dolgozik, értékesíti is), van fordító, tolmács ismerősöm is.

2018. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm fordìtott ìgy, hàt nem keresett vele valami sokat. Diplomàja nincs.
2018. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!